Kawa a odchudzanie - odchudzająca kawa

Kawa a odchudzanie - odchudzająca kawa
fot. EcoPimStudio/Shutterstock

Kiedy człowiek jest zmęczony, niewyspany lub jest niskie ciśnienie zazwyczaj sięga po filiżankę gorącej kawy, która oprócz pysznego smaku sprawia, że ciśnienie krwi nam się podnosi, niewyspanie przechodzi a praca wręcz "pali się w rękach". To są oczywiście zalety picia tego aromatycznego napoju, ale nie należy zapomnieć, że są także i wady. Przede wszystkim kawa wypłukuje z naszego organizmu żelazo i wapń, przez co uczucie wzmożonej aktywności jest tylko chwilowe.

Kofeina zawarta w kawie podwyższa możliwości zapamiętywania i skupienia uwagi, połączona z purynami zwiększa wrażliwość narządów rodnych oraz poprawia seksualną wydajność organizmu. Ponadto kofeina przyśpiesza redukcję nadwagi poprzez nasilenie procesów spalania tłuszczów. Wadą picia tego czarnego napoju jest na pewno to, iż powoduje zwiększenie poziomu cholesterolu. Szukając odpowiedzi na pytanie – pić kawę czy nie, należy pamiętać przede wszystkim o tym, żeby pić ją z umiarem, co najwyżej cztery filiżanki dziennie, a już na pewno najlepsza i w smaku i dla naszego zdrowia będzie kawa z mleczkiem i z cukrem.

Odchudzająca kawa

Popularna "mała czarna" zawsze była i jest nadal przedmiotem wielu dyskusji. Trwają spory na temat jej szkodliwości z jednej strony, a zbawiennego wpływu z drugiej. Ciężko dojść zatem do tego, Cze kawa jest zdrowa, czy też nie. Nie wiadomo, czy jej picie przynosi nam więcej pożytku czy szkody. Wiadomo natomiast, że kawa jest rewelacyjnym, naturalnym spalaczem tłuszczu. I to zadanie spełnia zawarta w tym napoju kofeina.

Oczywiście wypijanie litrów kawy dziennie nie zapewni nam szczupłej sylwetki, co więcej – może nam zaszkodzić. Bez względu na to, w jakim celu parzymy sobie ów magiczny napój, pamiętać musimy o tym, by zachować umiar. Pita z rozsądkiem kawa nie tylko pomaga szybciej spalić tłuszcz. Dostarcza organizmowi bardzo cennych przeciwutleniaczy. Kawa zwiększa również naszą zdolność do wysiłku oraz uodparnia nas na zmęczenie. Specjaliści zatem polecają wypić filiżankę kawy na pół godziny przed planowanym wysiłkiem – wtedy efekty są najlepsze. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi nam zdrowej diety oraz codziennej porcji ruchu. Aby osiągnąć widoczne efekty - samo picie kawy nie wystarczy. "Mała czarna" nie będzie zatem nigdy podstawą kuracji odchudzającej, choć bez wątpienia może się stać jednym z jej najprzyjemniejszych elementów.

Tagi: odchudzanie kawa