Odchudzanie - dieta + trening

Odchudzanie - dieta + trening
fot. Nikolas_jkd/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Na początku nazwijmy, że odchudzanie jest procesem i to jest bardzo złożony proces. Na ten proces składają się dwa czynniki. Pierwszym czynnikiem jest dieta a drugim trening. Przed samym procesem odchudzania musimy obrać cel jaki chcemy osiągnąć po przez odchudzanie. Odchudzanie warta dobrze zaplanować. Trzeba sobie skomponować dietę a najlepiej udać się dietetyka lub trenera z siłowni który, też powinien nam ułożyć plan ćwiczeń. Sprawdzając czy mamy postępy w odchudzaniu nie warto korzystać z wagi tylko musimy korzystać z lustra które, nam powie czy są zmiany w naszej sylwetce. Waga nie powie nam tego, że widzimy nasze mięśnie które, zawsze były ukryte pod tkanką tłuszczową którą, mieliśmy jeszcze nie dawno. Waga nie zawsze może pójść w dół lecz w górę ponieważ nasze mięśnie stają się mocniejsze i większe spowodowane treningiem. Korzystać z wagi możemy raz na jakiś czas żeby podbudować nasze ego wiedząc ile kilogramów straciliśmy.

Nie wstydźmy się swojej obecnej sylwetki ćwicząc na siłowni lub gdy biegamy wolno. Pamiętajmy, że ktoś też zaczynał i mógł wyglądać tak samo jak my. Zacznij swoje odchudzanie już dziś, zaplanuj je i do dzieła.

Obecnie odchudzanie to wręcz moda i panujący trend, który przyczynia się do tego, iż współczesna kobieta nieustannie walczy o utrzymanie idealnej sylwetki. W tym celu stosuje różnego rodzaju diety i ćwiczenia fizyczne, które znacząco wspomagają odchudzanie. Należy jednak pamiętać aby nie stosować bardzo drakońskich diet, bowiem mogą przyczynić się do nadmiernej i szybkiej utraty wagi. Jak wiadomo taka szybka utrata wagi jest bardzo szkodliwa dla organizmu kobiety. Odchudzając się należy przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek! Tak więc zamiast drakońskich diet należy zastosować ćwiczenia i nisko tłuszczową dietę, bogatą we wszystkie składniki mineralne. Lecz przedtem powinno wybrać się do lekarz dietetyka, który pomoże indywidualnie dobrać dietę do naszych potrzeb i naszego stylu życia.

Odżywki i suplementy

Odżywki i suplementy to uzupełnienie diety osób ćwiczących, najczęściej kulturystów, lecz również amatorów tego sportu. Stosowanie odżywek ma na celu uzupełnienie mikro i makro elementów, których zapotrzebowanie w trakcie wysiłku fizycznego znacznie wrasta. Zakup i stosowanie odżywek należy dokładnie przemyśleć i przeanalizować, dlatego też w tym celu powinno się zapoznać z podstawowymi informacjami na ich temat. Poza tym podstawowym atutem suplementów są zbilansowany i dokładnie podany skład oraz prosty sposób ich przyrządzania.

Tagi: dieta odchudzanie trening odżywki suplementy