Odchudzająca spirulina w tabletkach

Spirulina w tabletkach, algi, odchudzanie, witaminy, magnez, suplementy
fot. Madlen/Shutterstock

Chyba każdy z nas chciałby cieszyć się wspaniałym wyglądem zewnętrznym. To właśnie dlatego decydujemy się na regularne ćwiczenia i zaczynamy stosować różne diety. Często jednak te działania nie przynoszą pożądanych rezultatów. Wtedy warto nieco wspomóc sobie takie odchudzanie. Pomoże nam w tym spirulina.

Czym jest spirulina?

Spirulina jest algą o szmaragdowozielonym kolorze. Mimo swoich niewielkich, a wręcz mikroskopijnych rozmiarów, ma naprawdę wspaniałe właściwości. Zawiera aż 70 % czystego białka. Dodatkowo, w jej skład wchodzi wiele witamin. Są to witaminy A, B, C, D, E, K oraz inne substancje. Wodorost jest również bogaty w magnez oraz beta-karoten.

Właściwości spiruliny

Alga ma wysokie działanie przeciwzapalne oraz wspomaga układ odpornościowy. Dodatkowo, znacznie poprawia wygląd skóry, paznokci oraz włosów. Jednak najczęściej jest stosowana przez osoby, które chcą zrzucić swoje zbędne kilogramy. Czy naprawdę przynosi ona tak spektakularne efekty?

Spirulina a odchudzanie

Spirulina w tabletkach może być stosowana przez każdego, dlatego warto z niej skorzystać. Zawiera ona sporą ilość błonnika. To on poprawia pracę naszych jelit i wspomaga usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Dzięki temu zaczynamy po prostu szybciej chudnąć i czujemy się znacznie lepiej, bo żadne, niekorzystne produkty nie pozostają w naszych jelitach. Dodatkowo, regularne spożywanie spiruliny zmniejsza zapotrzebowanie na energię. Przez to możemy spożywać po prostu mniej produktów. Alga charakteryzuje się również niskim indeksem glikemicznym. Po jej spożyciu nie odczuwamy głodu i redukujemy swój poziom cukru we krwi.

Spirulina idealna dla sportowców

Jeśli chcemy, aby nasze odchudzanie było naprawdę efektywne, musimy po prostu więcej się ruszać. Gdy regularnie ćwiczymy, nasz organizm potrzebuje zwiększonej ilości białka. Niestety, przyjmując tą substancję wraz z pożywieniem, możemy szybko przewyższyć swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie. W tym przypadku lepiej postawić na tabletki ze spiruliną. Zapewnią nam one bogate źródło białka, które wspomoże budowę naszych mięśni oraz przyczyni się do zwiększenia siły oraz wydolności całego organizmu. Dzięki temu będziemy mogli wykonywać swój trening jeszcze efektywniej, co spowoduje szybszą utratę zbędnych kilogramów.

Spirulina w diecie

Aby zrzucić zbędne kilogramy, często spożywamy znacznie mniej kalorii. Wtedy musimy wspomóc nasz organizm i dostarczyć mu wszelkich, potrzebnych substancji. A w tym może nam pomóc właśnie spirulina. Zawiera ona mnóstwo witamin, które zapewnią dobrze zbilansowaną dietę. Wbrew pozorom w tak niepozornej aldze znajduje się często więcej witamin, niż w zwykłych owocach i warzywach. A podczas niskokalorycznej diety wiele osób narzeka na gorszy wygląd zewnętrzny, wypadające włosy i słabe paznokcie. Stosując spirulinę w tabletkach sprawimy, że nasza dieta stanie się idealnie zbilansowana i nie zabraknie w niej żadnych witamin oraz cennych substancji odżywczych. To szybko poprawi nasze zdrowie oraz wygląd zewnętrzny.

Tagi: dieta odchudzanie magnez spirulina