Peeling kawowy

Peeling kawowy
fot. evgeny varlamov, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Cellulit jest zmorą większości kobiet. Wciąż szukamy skutecznego sposobu na pozbycie się go, wertując półki drogerii i aptek. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych kremów, balsamów, żelów mających rzekomo likwidować cellulit. Od dawna jednak istnieje nie tylko skuteczny, ale i w pełni naturalny oraz tani sposób na jędrną skórę. Peeling z kawy.

Kofeina a skóra

Kawa zawiera w sobie kofeinę, składnik dzięki któremu jej picie stawia nas na nogi. Jednakże kofeina ma także dobroczynne działanie na naszą skórę. Dlatego bardzo często występuje w kosmetykach o działaniu antycellulitowym. Wnikając przez skórę, pobudza mikrokrążenie krwi, dotlenia komórki, pobudza odnowę komórkową oraz wydalanie toksyn. Dodatkowo wspomaga rozpad tkanki tłuszczowej. Ponieważ kofeina łatwo przenika przez skórę do krwi, peeling kawowy działa pobudzająco, więc lepiej nie wykonywać go przed snem.

Peeling kawowy - wykonanie

Do wykonania peelingu z kawy potrzebne są:

  • kawa – zmielona i zaparzona (do zaparzenia wystarczy tylko tyle wody, by przykryła fusy, które wykorzystamy);
  • oliwa lub inny składnik nawilżający i tłusty, może to być też odrobina żelu pod prysznic.

Fusy z kawy mieszamy z oliwką, tak by powstała dość gęsta masa, którą nakładamy na skórę. Gdy chcemy zwiększyć skuteczność złuszczania można dodać soli lub cukru. Wiele osób poleca także dodanie cynamonu i/lub imbiru. Dla lepszego efektu można zostawić peeling na skórze na kilka minut. Aby uniknąć bałaganu podczas spłukiwania, warto wykorzystać szpatułkę np. po kremie do depilacji, i z jej pomocą ściągnąć peeling. Następnie spłukać ciało wodą.

Skuteczność działania

Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku zastosowaniach. Skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Jeżeli cellulit jest w zaawansowanym stadium, gładkość i jędrność będą odczuwalne. Jednak cellulit może okazać się oporny na nasze wysiłki. Oczywiście skuteczność naszych działań zależy także od naszego trybu życia i odpowiedniej pielęgnacji ciała. Najlepszymi wspomagaczami jest aktywność fizyczna, odpowiednia dieta, regularne stosowanie odpowiedniej pielęgnacji w postaci kosmetyków i masaży.

Przeciwwskazania

Osoby mające nawet pierwsze objawy niewydolności krążenia nóg, czyli tzw. pajączki. Kawa działa rozgrzewająco na naczynia krwionośne, a cynamon czy imbir jeszcze to potęgują. Taki peeling może doprowadzić do pogorszenia aktualnego stanu.

Kobiety w ciąży, zakazane są także wszelkie inne kosmetyki zawierające kofeiną w swoim składzie.

Osoby uczulone lub nadwrażliwe na kofeinę, gdyż przenika ona przez skórę do organizmu.

Tagi: kawa peeling