Randka przy kawie

Randka przy kawie
fot. baranq/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Randka jest zawsze ważnym wydarzeniem, któremu towarzyszy gama różnych emocji. Takie spotkanie zawsze kojarzy się pozytywnie, gdyż daje możliwość lepszego poznania drugiej osoby, która jest w kręgu naszego zainteresowania. Jednakże, im bliżej randki, tym obawy z nią związane zawsze rosną. Gdzie umówić się na spotkanie? O czym rozmawiać? O tym poniżej...

Spontaniczność

Zawsze należy pamiętać, że podczas randki trzeba być spontanicznym. Nigdy nie należy udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Nie należy układać sobie w głowie gotowych scenariuszy rozmowy. Najlepiej znaleźć jakiś wspólny temat do rozmowy, wspólne zainteresowania.

Randka przy kawie

Idealnym rozwiązaniem na pierwsze spotkanie jest "kawa". Na takim spotkaniu można poruszyć wiele tematów. Spotkanie przy kawie pozwala na przełamanie pierwszych lodów i pozwala poznać siebie nawzajem.

Kawiarnia

Odpowiedni wybór miejsca na randkę przy kawie również ma ogromne znaczenie. Zawsze lepiej zrezygnować z tłocznych restauracji, gdzie nie będzie można poczuć się swobodnie, a szum rozmów innych ludzi zakłóca spokojną rozmowę. Idealnym rozwiązaniem jest zaproszenie drugiej osoby na randkę do niewielkiej kawiarni czy bistro, gdzie będzie można spokojnie porozmawiać.

A o czym rozmawiać przy kawie...

Kawa daje możliwość poruszenia bardzo wielu tematów. Pierwszym z nich jest rozmowa na temat samego wyboru kawy. Przecież każdy pije inną. Dlatego też może to być pierwszy pomysł na poruszenie rozmowy. Ponadto daje możliwość poznania wzajemnych preferencji.

Cena

Mówiąc o odpowiedniej kawiarni, należy pamiętać, aby wybierać nie tylko miejsca ciche i spokojne, ale jednocześnie takie, na które stać nasz portfel. Bezwzględnie należy pamiętać o tym, że to mężczyzna zawsze powinien zapłacić rachunek. Chociaż czasami zdarzają się kobiety, które tego nie lubią. Jednak maniery wymagają takiego zachowania od mężczyzny.

Randka za każdym razem powoduje w nas stres. Obawiamy się tego, jak wypadniemy, czy spodobamy się drugiej osobie. Chcemy wypaść jak najlepiej. Jednak nie możemy grać kogoś, kim nie jesteśmy, gdyż szybko wyjdzie to na jaw. Ponadto należy szukać osoby, której spodobamy się tacy, jacy jesteśmy, bez udawania.

Kawa jest bardzo dobrym pomysłem na pierwsze spotkanie, pozwala poprowadzić rozmowę na poznawanie siebie. Możemy poruszyć temat zainteresowań, hobby, pracy czy marzeń. Po randce nie należy nalegać na następne spotkanie. Jeżeli druga strona również będzie zainteresowana kontynuowaniem znajomości, to na pewno w jakiś sposób umówicie się ze sobą.

Tagi: kawa randka