Owoce i warzywa ułatwiają odchudzanie

Owoce i warzywa ułatwiają odchudzanie
fot. monticello/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Nadwaga jest zmorą naszych czasów. Wiele osób boryka się z tą przykra dolegliwością, inne zaś wciąż balansują na granicy prawidłowej i nadmiernej masy ciała. Rzadko kto akceptuje swoje wałki tłuszczu, gdyż moda narzuca kult szczupłego,a w ręcz chudego ciała. Dlatego też większość pulchnych osób szuka metody na skuteczne odchudzanie.

Rzecz jasna, w książkach oraz w sieci internetowej możemy znaleźć miliony różnych diet, które mają zapewnić znaczną utarte masy ciała w krótkim czasie. Większość z nich jednak rujnuje nasze zdrowie i gospodarkę organizmu, gdyż nie zapewnia wszystkich podstawowych składników pokarmowych. Najlepsza dieta, która zapewni nie tylko szybkie, ale też trwałe odchudzanie, a przy okazji wzmocni zdrowie całego naszego ciała, to po prostu dieta zbilansowana. Można, a nawet powinno się ją stosować przez całe życie. Ponadto, dieta ta uwzględnia bardzo różne smaki i nawyki żywieniowe, jest dostosowana zarówno do potrzeb wegetarian, jak też osób mięsożernych.

Podstawową zasadą diety zbilansowanej jest spożywanie czterech do sześciu posiłków każdego dnia co trzy lub co cztery godziny. Pierwszy posiłek powinien być zjedzony do godziny od wstania z łóżka, zaś ostatni na dwie do czterech godzin przed snem i być lekki. Takie rozłożenie kolejnych dawek pokarmu sprawia, że organizm zużywa dostarczane mu kalorie na bieżąco, zamiast magazynować je w postaci tłuszczu. To zaś ułatwia odchudzanie, a przy okazji redukuje cellulit oraz trądzik i zapewnia zdrowie układu pokarmowego.

Zbilansowana dieta zapewnia nam zdrowie przede wszystkim dzięki temu, że opiera się głównie na warzywach i owocach. Najlepiej, aby znalazły się one w każdym naszym posiłku, a także, aby były jak najbardziej różnorodne. Kolorowy talerz, pełen różnorodnych warzyw i owoców, nie tylko apetycznie wygląda, ale również zapewnia szeroki wachlarz witamin i odpowiednią dawkę błonnika, który ułatwia trawienie pokarmów, a co za tym idzie - odchudzanie. Do porannych kanapek możemy zatem dodać zieloną sałatę i czerwonego pomidora oraz żółtego banana, jogurt wzbogacić malinami, na obiad spożyć surówkę z tartej marchwi i jabłka oraz rodzynek, zaś na kolację przekąsić zupę z kalafiora, marchewki, groszku i pietruszki oraz schrupać gruszkę. Warzywa i owoce można jeść zarówno surowe, jak też gotowane, pieczone i smażone. Najwięcej witamin zachowują one jednak w postaci jak najmniej przetworzonej. Poza witaminami, warzywa i owoce zawierają też sporo błonnika pokarmowego, który ułatwia trawienie i redukuje toksyny w naszym organizmie. Błonnik to bezcenna substancja, która gwarantuje nam zdrowie i urodę oraz wspomaga odchudzanie. Zapewnia on prawidłowe trawienie, a także redukuje cellulit i problemy skórne.

Poza warzywami i owocami, zbilansowana dieta koniecznie musi też zawierać produkty pełnoziarniste oraz nabiał, ewentualnie jeszcze chude mięso. Zbilansowana dieta okazuje się najlepiej dbać o nasze zdrowie i zapewniać nie tylko szybkie odchudzanie, ale też szczupłą sylwetkę na stałe. Dlatego też jest zalecana przez lekarzy i dietetyków.

Tagi: owoce warzywa odchudzanie