Odchudzanie - suplementy diety pomocne w odchudzaniu

Odchudzanie - suplementy diety pomocne w odchudzaniu
fot. paulista/Shutterstock

Osoby szczupłe, które nigdy nie miały problemów z wagą, często twierdzą, ze wystarczy po prostu ograniczyć ilość spożywanych produktów i zacząć ćwiczyć, aby skutecznie rozprawić się z nadwagą. Niestety nie zawsze jest to takie proste, bowiem nie tylko złe przyzwyczajenia mają wpływ na nasze problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Często niestety zdarza się tak, że no. Po tygodniu – dwóch intensywnych ćwiczeń i racjonalnej diety nie schudniemy nawet kilograma. W takich sytuacjach pewnym wyjściem mogą być suplementy diety, które mogą skutecznie pobudzić nasz metabolizm.

Oczywiście wszyscy doskonale wiedzą, że na rynku dostępne są suplementy diety, które możemy zakupić bez recepty. Naturalnie także w tym przypadku powinniśmy dokładnie zapoznać się ze składem takiego specyfiku oraz jego działaniem. Na pewno nie powinno się kupować suplementów diety, które obiecują wyjątkowo szybkie chudnięcie bez konieczności stosowania diety. Takie suplementy na pewno nam nie pomogą, mogą jedynie zaszkodzić. Faktem jest niestety, że bezpieczne preparaty wspomagające odchudzanie na niewiele się zdadzą, jeśli nie będziemy przestrzegać zaleceń niskokalorycznej diety i do tego regularnie ćwiczyć.

Jednym z bardziej cenionych suplementów diety jest zielona herbata. Poza formą tradycyjną możemy ja spożywać także w formie drażetek lub kapsułek. Suplementy zawierające ekstrakty zielonej herbaty przyczyniają się nie tylko do przyspieszenie przemiany materii, ale także do rozpadu tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Kapsułki z ekstraktem zielonej herbaty zwykle dostarczają nam tyle katechiny (substancji pomocnej w trakcie odchudzania) co 2-3 filiżanki napoju przyrządzonego z herbaty liściastej. Jak widać w tym przypadku zdecydowanie bardziej opłaca się spożywać dobrej jakości suplementy diety, które są bardziej wydajne niż naturalna herbata zielona.

Osoby, które intensywnie trenują, powinny pomyśleć o suplementach znanych jako termogeniki. Termogeniki to suplementy, które skutecznie przyspieszają proces termo genezy w naszym organizmie, co w rezultacie powoduje, że nasz organizm spala znacznie więcej kalorii niż bez specyfików tego typu. Warunkiem jest jednak uprawianie sportu – bez sporej codziennej dawki ruchu na pewno nie możemy liczyć na to, że suplementy termogeniczne nam pomogą. Termogeniki zwykle zawierają: katechinę, kofeinę, L-karnitynę oraz inne substancje czynne, stąd tez ich działanie można zauważyć stosunkowo szybko, jeśli tylko ćwiczymy naprawdę intensywnie (może to być zarówno trening siłowy jak i kardio).

Oczywiście wszystkie osoby, które kiedykolwiek próbowały się odchudzać, wiedzą doskonale, że każda dieta wiąże się z uczuciem głodu. Również i ten problem możemy jednak rozwiązać, jeśli tylko postawimy na odpowiednie suplementy. Na rynku farmaceutycznym znajdziemy bezpieczne specyfiki, których głównym działaniem jest właśnie hamowanie dokuczliwego uczucia głodu. Wiele z tych preparatów bazuje na chromie, który znacznie zmniejsza łaknienie. Są też takie, które swoje działanie opierają na błonniku naturalnym, który po spożyciu pęcznieje w naszym żołądku, skutecznie go wypełniając, co sprawia, że na pewno zjemy znacznie mni9ej podczas posiłku.

Jeśli chcemy mieć pewność, że dobrane suplementy nam pomogą, ich spożywanie warto wcześniej uzgodnić z dietetykiem. Poza tym należy pamiętać, że nawet najlepsze suplementy na pewno nie są w stanie zastąpić zdrowej niskokalorycznej diety odchudzającej oraz regularnego treningu, podczas którego będziemy stopniowo spalać nadmiar tkanki tłuszczowej.

Tagi: dieta odchudzanie suplementy zielona herbata termogeniki