Herbaty odchudzające

Herbaty odchudzające
fot. pixabay.com

Każdy chciałby mieć zgrabną i smukłą sylwetkę jednak diety są uciążliwe i wiele z nich nie dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Często zdarza się, że dieta nie daje żadnych rezultatów lub działa na krótką metę przez co nie dość, że nie gubimy zbędnych kilogramów to jeszcze zniechęcamy się do odchudzania. W takim przypadku warto sięgnąć po herbaty odchudzające. Dla wielu brzmi to zbyt pięknie pić herbaty i chudnąć. Dieta herbaciana polega na piciu od 6 do 8 szklanek herbaty dziennie. Warto wspomnieć, że nie wszystkie herbaty działają odchudzająco, dlatego wymienię kilka sprawdzonych herbat dzięki których stracimy zbędne kilogramy.

Herbata czerwona (PU-ERH)

Ma ostry smak i aromat i jest przez wielu uważana za najlepszą herbatę odchudzającą. Pomaga spalać tkankę tłuszczową i przyspiesza metabolizm. Herbatę przyrządza się zalewając liście wrzątkiem i parząc je od 3 do 5 minut. Dużą zaletą jest to, że tych samych liści można użyć kilkakrotnie.

Herbata zielona

Dieta herbaciana składa się również herbat zielonych, które zawierają dużą ilość polifenoli. Herbata ma działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne, powoduje wydzielanie soków żołądkowych co sprzyja trawieniu. Zalewa się ją wodą o temperaturze 60-80 stopni i parzy przez około 3 minuty. Według badań najzdrowszy jest 2 napar, dlatego wiele osób wylewa pierwszy. Dieta herbaciana stosowana w ten sposób jest skuteczna i chwalona przez wiele osób, które ja stosują.

Herbata przeczyszczająca

Dieta herbaciana to także herbaty przeczyszczające, usprawniają one pracę jelit i ułatwiają wypróżnianie. Działają podobnie jak środki przeczyszczające. W przeciwieństwie do zielonej i czerwonej herbaty nie można jej pić w dużych ilościach, ponieważ możemy mieć problemy z wypróżnianiem.

Herbata ziołowa

Przez wiele osób uważana jest za najzdrowszą herbatę. Najpopularniejsze i najskuteczniejsze herbaty ziołowe to rumianek oraz mięta, regulują pracę przewodu pokarmowego i działają rozluźniająco. Dieta herbaciana staje się coraz popularniejsza jednak częstym błędem osób, które ją stosują jest wybieranie niewłaściwych herbat. Stosując wyżej wymienione herbaty mamy pewność, że nasza dieta nie pójdzie na marne. Należy również pamiętać że dieta herbaciana nie może być stosowana przez całe życie ponieważ obciąży układ trawienny co z czasem może doprowadzić do ostrych biegunek. Należy zachować umiar i pić herbatę w chwilach, gdy przesadziliśmy z jedzeniem. Dieta herbaciana jest tylko wspomagaczem przy odchudzaniu nie oczekujmy cudownego schudnięcia dużo jedząc i nie ruszając się z domu, żeby zobaczyć rezultaty oprócz picia herbaty należy mniej jeść i wspomóc odchudzanie wysiłkiem fizycznym jak przy każdej innej diecie. Przy odchudzaniu najważniejsze jest uświadomienie sobie, że każda dieta będzie skuteczna tylko wtedy, gdy wspomożemy ją wysiłkiem fizycznym i będziemy konsekwentni w jej stosowaniu nieoceniona jest zatem silna wola.

Tagi: odchudzanie herbata dieta herbaciana