Zdrowe przekąski

Zdrowe przekąski
fot. Nitr/Shutterstock

Zdrowe odżywianie to podstawa! Ta zasada dotyczy nie tylko tego co jemy na tradycyjne posiłki, ale również do tego co jemy między nimi. Często niestety między posiłkami podgryzamy niezdrowe i tuczące chipsy, paluszki czy słodycze. Czas to zmienić! Zdrowe przekąski to podstawa codziennej diety, idealne uzupełnienie spożywanych posiłków.

Pamiętaj, że jedzenie powinno być przyjemnością. Dlatego tego też jeśli tylko masz czas, postaraj się, aby serwowane posiłki i przekąski wyglądały atrakcyjnie i były pięknie podane. W ten sposób nawet małe ilości jedzenia będą wyglądały na apetyczne i obfite posiłki.

Do zdrowych przekąsek zalicza się: wszelkiego rodzaju owoce i warzywa przyrządzone na wiele sposobów bądź podane same. Szczególnie zdrowe i smaczne są sałatki, których zalecane spożycie jest nieograniczone. Korzystając z wielu przepisów lub zdając się na własną wyobraźnię, możesz przyrządzić smaczną i zdrową sałatkę na wiele sposobów. Po prostu zadbaj o swoją sylwetkę dzięki zdrowym i pysznym przekąskom. Pamiętaj to nic trudnego!

Tagi: dieta diety zdrowe przekąski zdrowe odżywianie owoce warzywa