Soki owocowe i warzywne wyciskane w domu

Soki owocowe wyciskane w domu
fot. balt, pixabay.com

Po okresie niezdrowych fast foodów, coca-coli oraz gotowych dań ze słoików, wreszcie nadchodzi moda na zdrowe pożywienie. Coraz więcej ludzi preferuje własnoręcznie przygotowane dania z Eco produktów. Świadczy to o rosnącej wiedzy na temat zdrowia oraz o świadomym zdrowym trybie życia.

Zdrowie oraz witaminy na pewno zapewniają samodzielnie wyciskane soki owocowe i warzywne. Tak przygotowane napoje zawierają niebywale dużo błonnika, który oczyszcza organizm, zmniejsza poziom cholesterolu, a także zaspokaja poczucie głodu. W samodzielnie przygotowanych sokach znajdują się witaminy, węglowodany, białka, minerały, a także ważne kwasy tłuszczowe.

Soki owocowe oraz warzywne, to źródło zdrowia dla naszego organizmu. Wspomagają nie tylko ogólne funkcjonowanie naszego ciała, ale także leczą dolegliwości, które już nas dotknęły. Przykładowo wspomagają koncentrację, niwelują zmęczenie i stres. Gdy czujemy, że dopada nas przeziębienie, to nie warto "faszerować się" sztucznymi suplementami czy lekami. Wystarczy wycisnąć świeży sok z pomarańczy. Soki pomagają walczyć z bólami mięśni, wrzodami, zaburzeniami układu pokarmowego, a nawet wątroby i nerek.

Współczesna żywność oparta jest na chemii. Trudno ustrzec się przed jej spożywaniem, ponieważ praktycznie każdy produkt spożywczy wzbogacony jest o takie substancje. Pamiętajmy jednak o systematycznym oczyszczaniu organizmu poprzez spożywanie wyciskanych soków owocowych. Kwasy zawarte np. w jabłkach, winogronach czy truskawkach, nadają się idealnie do eliminowania toksyn z naszego ciała. Soki owocowe otrzymywane z ananasa polecane są osobom skarżącymi się na problemy kostne, stawowe, czy artretyzm.

Nie tylko owoce mają zbawienny wpływ na zdrowie. Warzywa takie jak pomidory, marchew posiadają w swoim składzie likopen, któremu przypisuje się działanie antynowotworowe. Warto o tym pamiętać, szczególnie w obecnych czasach, gdzie umieralność spowodowana "rakiem" wciąż rośnie. Warzywa to także enzymy wspomagające działanie układu trawiennego. Jeśli zatem dbasz o swoją figurę, warto zawsze mieć przy sobie sok z warzyw.

Zanim zabierzemy się do przygotowania soku, należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze owoce i warzywa powinny być zbierane w odpowiednim miejscu, czyli takim, które nie znajduje się w pobliżu źródła zanieczyszczenia. Owoce i warzywa należy dokładnie umyć oraz pozbyć się pestek. Warto pamiętać, iż jabłka czy czarny bez, posiadają w swych pesteczkach cyjanek. Robiąc sok z cytrusów zawsze zostawiajmy możliwie największą ilość białej błonki. To w niej znajdują się najzdrowsze substancję oraz witamina c.

Tagi: zdrowe odżywianie witaminy błonnik soki owocowe soki warzywne