Sposoby na jędrne i zgrabne pośladki - dieta i ćwiczenia

Sposoby na jędrne i zgrabne pośladki
fot. AndreyPopov, iStockphoto.com

Pośladki to jedno z najtrudniejszych miejsc do wymodelowania, a zarazem to z ich wyglądu większość kobiet i nastolatek jest niezadowolona. Jednak, jest kilka sposobów, dzięki którym nasze pośladki mogą stać się jędrne i zgrabne w stosunkowo niedługim czasie. Wystarczy tylko trochę silnej woli i systematyczności.

Zacznijmy od diety

Z naszego jadłospisu natychmiast powinny zniknąć tłuste sery, wędliny i jakiekolwiek słodycze. Należy je zastąpić białkiem mięs, rybami oraz warzywami. Powinniśmy pić niesłodzone soki i co najmniej 2 litry wody niegazowanej dziennie. Krótko mówiąc- redukcja kalorii, zwiększenie ilości białek, tak powinna wyglądać nasza dieta. Kolejną istotną czynnością, podczas naszej walki o zgrabną pupę, jest masowanie i wcieranie odpowiednich kosmetyków. Warto zaopatrzyć się w balsamy i żele przeciwcellulitowe, a także miejscowo wyszczuplające. Należy je stosować regularnie, przeważnie rano i wieczorem.

Ćwiczenia na pośladki

Ostatnim, a zarazem najważniejszym punktem, są ćwiczenia. Bez nich, na pewno nie osiągniemy wymarzonego efektu. Szczególnie polecam kilka ćwiczeń. Jednym z nich są przysiady. Z pozoru wydają się proste, lecz podczas ich wykonywania powinniśmy pamiętać o dokładności i płynności ruchów, a także o odpowiednim oddechu- wdychaniu powietrza, kiedy kucamy oraz wydychaniu, kiedy się podnosimy. Jeżeli na co dzień, nie jesteśmy aktywni fizycznie, powinniśmy zacząć serię od 10-12 przysiadów, a potem stopniowo zwiększać ich ilość. Bardzo skuteczne są również ćwiczenia na stepperze. W czasie treningu ciężar ciała powinniśmy przenosić na pięty, by nasze pośladki intensywniej pracowały. Spośród rekreacyjnych sportów, warto wybrać rolki, bądź łyżwy. Kształtują one nie tylko naszą pupę, ale również nogi. Poświęcając na uprawianie takich sportów od 30 do 40 minut dziennie, spalamy zbędne kalorie oraz kształtujemy mięśnie. Ważna jest nasza systematyczność, wtedy na pewno uzyskamy szybszy i lepszy efekt.

Tagi: dieta ćwiczenia