Dieta antynowotworowa

Dieta antynowotworowa
fot. Shawn Hempel/Shutterstock

Dieta tak naprawdę dla wielu z nas może mieć niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i życie. Obecnie istnieje ścisły związek pomiędzy jakością naszego odżywiania a powstawaniem i występowaniem wielu nowotworów. Trzeba pamiętać o tym poprzez zastosowanie odpowiedniej diety, aby móc wyeliminować w przyszłości, w naszym organizmie potencjalną chorobę nowotworową, stosując w codziennym spożywaniu posiłków następujące wskazówki żywieniowe.

Oto one:

  1. Codzienne wyżywienie powinno być urozmaicone, nie powinno być zatem ograniczone do kilku tych samych potraw. Takie różnorodne menu może, tym samym zapobiegać pobieraniu zwiększonej ilości tych samych substancji rakotwórczych nie tylko z gotowych produktów, ale także z niektórych warzyw czy owoców - które mogą posiadać pewne substancje rakotwórcze, służące do obrony przed zakażeniem grzybami, czy owadami.
  2. Kolejną radą jest to, aby wszelką żywność spożywać z umiarem, oraz zaleca się picie jak największej ilości czystej wody bez toksyn, bowiem woda w wielu miastach zawiera niestety duże ilości toksyn przemysłowych, które dla wielu z nas na dłuższą metę są rakotwórcze.
  3. Zaleca się niespożywanie zarówno żywności z oznakami pleśni jak i nieświeżej czy przeterminowanej, pleśń zawarta w żywności, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę, wytwarza wiele substancji rakotwórczych, groźnych dla naszego zdrowia.
  4. Nasze pożywienie powinno każdego dnia obfitować w uzdrawiający błonnik. Najczęściej jest on zawarty w owocach, warzywach, pełnym ziarnie. Badania nad błonnikiem pokazują że unieszkodliwia on podczas procesu trawienia w jelitach, wiele substancji rakotwórczych, tym samym zapobiega on, wystąpieniu raka okrężnicy.
  5. Uważaj na dym tytoniowy, wtedy kiedy jesteś palaczem i palisz papierosy, dym wdychany bezpośrednio przez Ciebie, może wywołać raka płuc, a na pewno zmniejsza on z dnia na dzień odporność twojego organizmu.
  6. Pamiętaj o tym, żeby się nie przejadać i kontroluj wagę, aby nie być otyłym. Otyłość ma bowiem związek ze wzrostem zachorowalności szczególnie na raka macicy i nerek.
  7. Uważaj na alkohol, nawet jeśli możesz nie pij go wcale.
  8. Pamiętaj o tym, aby ograniczyć i spożywać z umiarem takie napoje jak gorąca kawa, herbata czy czekolada oraz cola. Badania wykazały, ze wśród osób pijących za dużo kawy występuje zwiększona zachorowalność na raka trzustki.
  9. Grillując i smażąc mięso, uważaj aby nie były przypalone, bowiem opiekanie węglem drzewnym wytwarza z przypalonych tłuszczów substancje rakotwórcze.
  10. Jeśli twoje pożywienie zawiera zbyt małe ilości witamin typu E, C, A zażywaj dodatkowo preparaty witaminowe.

Tagi: zdrowe odżywianie nowotwory