Wyspy Kanaryjskie - cudowne wakacje twojego życia

Wyspy Kanaryjskie - cudowne wakacje twojego życia
fot. mario.bono/Shutterstock

Najlepszym spędzeniem urlopu dla wielu ludzi jest właśnie wyjazd na Wyspy Kanaryjskie. Te wspaniałe miejsce o każdej porze roku jest odwiedzane przez miliony turystów z całego świata, spragnionych wylegiwania się na pełnych słońca piaszczystych plażach oraz zwolenników sportów wodnych i nurkowania, którzy znajdują tu idealne do tego warunki.

Wyspy Kanaryjskie to najsłynniejsze miejsce spędzania wolnego czasu nie tylko wśród zwyczajnych turystów, ale przede wszystkim wielkich gwiazd i sławnych ludzi, którzy potrafią docenić ten szczególny i niepowtarzalny klimat oraz niesamowite widoki, jakie tam można spotkać na każdym kroku.

Kilkanaście Wysp Kanaryjskich najczęściej pokrytych jest wulkanami, które dodatkowo dodają całości wspaniałego uroku i charakteru, jednak najczęściej turyści odwiedzają największe spośród nich, m.in. Teneryfę, Gran Canarię, La Palmę oraz kilka innych. Każda z nich to niepowtarzalna kraina, pełna cudownych roślin, stworzeń, a co najważniejsze także przepięknych krajobrazów.

Klimat, jaki panuje na Wyspach Kanaryjskich można określić jako łagodny, a umiarkowane temperatury, ok. 18 stopni Celsjusza w zimie oraz 24 w lecie, sprawiają, że wypoczynek na nich to sama przyjemność, niezależnie od pory roku, w jakiej wybierze się w tą niesamowitą podróż. To właśnie te cechy głównie zadecydowały o tym, że odpoczywających można tu spotkać przez cały czas.

Wyspy Kanaryjskie są po prostu doskonałym miejscem na spędzenie niezapomnianych chwil na plaży oraz przeżycia niesamowitej przygody podczas wycieczek pieszo, samochodem czy rowerem, kiedy to najlepiej można poznać najładniejsze zakątki na wyspie i z bliska oglądać przepiękne, zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Dość dużą zaletą jest także ogromna liczba dobrych hoteli, restauracji i klubów oraz innych punktów, założonych ze specjalną myślą o przyjeżdżających turystach, którzy w przyjemny sposób pragną spędzić wolne wieczory.

Wyspy Kanaryjskie to także idealne miejsce na poznanie kultury i tradycji ich mieszkańców, co dla wielu ludzi oznacza niezapomniane przeżycia i możliwość bezpośredniego odkrycia wielu tajemnic tych wspaniałych terenów, których inna, dość popularna nazwa, to Wyspy Szczęśliwe, a większość osób z pewnością może to potwierdzić.

Warte zobaczenia są np. wulkaniczne plaże, jedyne jakie można spotkać w całej Europie oraz Drzewo Smocze, które występuje tylko na tych obszarach. Nie można również zapomnieć o pamiątkach, które dostać można praktycznie wszędzie, a najpopularniejsze są te ręcznie wyrabiane, np. plecione kosze czy haftowane obrusy.

Tagi: wakacje wyspy kanaryjskie teneryfa