Madera wyspa wielu kolorów i smaków

Madera wyspa wielu kolorów i smaków
fot. Vlada Z/Shutterstock

Turystyczne wyspy są jednym z częściej wybieranych miejsc na spędzenie wymarzonego urlopu. Także Portugalia oferuje nam swoją wyspę, która swoim przepięknym położeniem przyciąga wielu turystów. Madera jest wyspą portugalską na Oceanie Atlantyckim. Ciepły klimat wyspy zaspokaja potrzeby wszystkich turystów. Ale przede wszystkim Madera jest miejscem gdzie góruje aktywny wypoczynek, tak bardzo potrzebny nam w czasie wakacji.

Maderę jako cel swojej podróży powinni wybrać przede wszystkim osoby kochające przyrodę, spędzanie czasu w jej otoczeniu oraz potrafiący zachwycić się przepięknymi krajobrazami tego miejsca. Klimat wyspy pozwala na przyjeżdżanie tu o każdej porze roku i za każdym razem będziemy mogli obcować z tak samo bujną roślinnością i podziwiać wyjątkowe okazy natury.

Krajobraz jaki spotkamy na Maderze jest bardzo różnorodny. Są tu zarówno bujne lasy, które zazieleniają ogromne połacie dolin, jak i skaliste wybrzeża, po którym wciąż spacerują fascynaci wycieczek górskich. Nad oceanem spotkać można także typowe miejsca wypoczynku, a więc plaże. Najważniejszą z nich jest plaża w Calhta, której długość pozwala zarówno na wylegiwanie się, jaki uprawianie wodnych sportów oraz spacerowanie.

Madera jest miejscem typowo turystycznym. Nie można więc nie natknąć się na jeden z wielu kurortów, hoteli, restauracji, czy pubów umiejscowionych najczęściej w okolicach plaż. Jest tu także wiele wypożyczalni sprzętu wodnego. Szczególnie popularne stały się przejażdżki motorówką, dzięki której można w krótkim czasie przedostać się na jedną z sąsiednich mniejszych wysepek i zwiedzić tamtejsze plaże. Najpopularniejszą z nich jest wyspa Porto Santo. Na Maderze można kąpać się nie tylko w oceanie, ale także w jednym z wielu przyhotelowych basenów. Oferta ich jest bardzo różnorodna i dotyczy zarówno beztroskich zabaw dzieci, jak i leczniczych zabiegów dla dorosłych i starszych osób.

Wyspa Madera słynie z wykwintnych win. Wycieczka w to właśnie miejsce daje nam rzadką możliwość skosztowania tych produktów u samego źródła. Wyspa pełna jest niewielkich, ale bardzo malowniczo umiejscowionych lokali, oferujących niezliczone gatunki win. Co ważne wino kupione w miejscu produkcji będzie zawsze znacznie tańsze niż to kupione w rodzimym kraju. Nie sposób więc nie skorzystać z tej wyjątkowej okazji. Tradycja winiarska zauważalna jest tutaj na każdym kroku. Także krajobraz, który ukazuje się nam dość często jest z nią związany. Malowniczo umiejscowione, ogromnych rozmiarów winnice sprawiają, że wprowadzeni zostajemy w stan melancholii i zadumy. Niektóre z nich znajdują się tutaj już od ponad czterech set lat.

Madera to także miejsce gdzie możemy spotkać wyjątkowe okazy tropikalnych kwiatów oraz skosztować owoców, do których u nas nie łatwo jest dotrzeć. Wśród przepięknych okoliczności przyrody rdzenni mieszkańcy wybudowali całe osiedla niewielkich białych domków, które stały się już tradycyjnym obrazem wiążącym się z Maderą.

Tagi: wakacje portugalia madera ocean atlantycki plaża w calhta wyspa porto santo