Jak wybierać strój kąpielowy

Jak wybierać strój kąpielowy
fot. pixabay.com

Strój kąpielowy na wakacjach jest pozycją obowiązkowym elementem wyposażenia każdej wakacyjnej szafy. Dobrze dobrany sprawi, że każdy mężczyzna na plaży obróci wzrok podziwiając kobiece wdzięki. Źle dobrany strój kąpielowy może nie tylko zepsuć nam wakacje, niszcząc zalety naszej urody, ale nieodpowiednio dobrany może wręcz przyczynić się do kontuzji, obtarć i zadrapań. Niekomfortowe stroje kąpielowe popsują nam całkowicie radość z korzystania z uroków plaży, gorącego słońca i wakacyjnego klimatu. Przy zakupie stroju kąpielowego trzeba więc stosować się do kilku podstawowych zasad. Pozwoli nam to dobrze dobrać strój kąpielowy do naszej sylwetki i wymagań.

Po pierwsze, najważniejsze jest dobranie właściwego rozmiaru. Kostium kąpielowy, w przeciwieństwie do bielizny w niektórych sklepach, można, a nawet należy przymierzyć przed zakupem. Lepiej oczywiście robić to zakładając go na własną bieliznę, gdyż z pewnością ktoś mierzył go już przed nami. Właściwy rozmiar to właściwie już połowa sukcesu. Wyklucza on powstawanie nieatrakcyjnych fałdek na skórze, bułeczek na biuście, wreszcie dobrze przywiera do ciała, dzięki czemu jest dużo bardziej komfortowy podczas pływania. A jak wiadomo, w przerwach między opalaniem a spacerowaniem po plaży i wypatrywaniem przystojnych plażowiczów, dobrze jest skorzystać z możliwości jakie daje nam natura i zażyć kąpieli w chłodzącej wodzie.

Następnie, warto po przymierzeniu zrobić w kostiumie kilka kroków, sprawdzić, czy nie uwiera nas gdzieś podczas robienia przysiadów i innych ruchów. W sklepie nie uda nam się za-symulować pływania, ale jeśli kostium będzie nas uwierał podczas zwyczajnych ruchów, z pewnością nie przyda nam się na wakacyjnej plaży.

Po trzecie, i dopiero na trzecim miejscu, możemy się zastanowić nad kolorem. Warto wybrać strój, który będzie nam pasował do tego, co już mamy, aby nie narażać się na niepotrzebne koszty. Jeśli mamy do wyboru kilka wzorów kolorystycznych, warto wybrać strój kąpielowy, który najlepiej pasuje do naszej karnacji, koloru oczu i włosów.

Tagi: wakacje strój kąpielowy plaża kostium kąpielowy