Ślub idealny - zorganizuj go krok po kroku z wyjątkowym planerem ślubnym!

Ślub idealny - zorganizuj go krok po kroku z wyjątkowym planerem ślubnym!

Wielkimi krokami nadchodzi Wasz dzień! Ślub to wyjątkowa chwila, która pozostanie z Wami przez całe życie. Choć przy organizacji całego wydarzenia wiele rzeczy wydaje się oczywistych, nie warto odkładać planowania na ostatnią chwilę. Wbrew pozorom grafiki wizażystek, fotografów czy zespołów muzycznych są zapełnione na wiele miesięcy do przodu, nie wspominając o terminach sal weselnych! A przecież na tym lista spraw do dopilnowania się nie kończy. Jak więc sprawnie zabrać się za organizację ślubu, by stres związany z planowaniem nie przesłonił całej radości związanej ze wstąpieniem w związek małżeński?

Artykuł powstał przy współpracy z MakeitEasy.pl

Zacznijmy od formalności...

Niezależnie od tego, czy planujecie ślub cywilny czy kościelny, nie można zapomnieć o dopilnowaniu terminów ślubnych procedur. Jeżeli jedno z Was jest obcokrajowcem, kwestii do rozstrzygnięcia pojawi się znacznie więcej. Sprawdźcie, jakie dokumenty należy przygotować oraz dokąd udać się w pierwszej kolejności, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Porozmawiajmy o pieniądzach

Planowanie budżetu ślubnego to nie takie proste zadanie! Z jednej strony dochodzą do głosu emocje i marzenia dotyczące tak ważnego, wyczekiwanego dnia, a z drugiej rozsądek nakazuje trzeźwo przemyśleć temat spodziewanych (i nie) wydatków.

Jaką kwotą dysponujecie lub czy jesteście w stanie ją odłożyć przed datą ślubu? Czy rodzina wesprze Was finansowo? Ta wiedza uświadomi Wam, na czym stoicie i jak bardzo możecie zaszaleć. Później ustalcie, bez czego nie wyobrażacie sobie Waszej uroczystości i na co jesteście gotowi przeznaczyć więcej środków. Jednocześnie przemyślcie, bez czego możecie obyć się bez żalu. Następnie zróbcie rozeznanie, by oszacować koszty pojedynczych elementów.

Wesele, czyli Wasz wielki dzień od A do Z

Wiecie już, czego potrzebujecie? To świetnie! Pora przyjrzeć się wszystkiemu z osobna. Rozpocznijcie od wyboru miejsca, w którym będzie odbywać się przyjęcie. Jeżeli czujecie, że to właśnie to, nie zwlekajcie z rezerwacją, nawet jeśli do wesela został jeszcze rok czy półtora. Najlepsze lokale rozchodzą się w mgnieniu oka.

W następnej kolejności rozpocznijcie poszukiwania godnych polecenia podwykonawców, którzy zajmą się oprawą muzyczną, fotografowaniem czy filmowaniem przyjęcia. Nie bójcie się pytać bliskich o porady, ale pamiętajcie - to Wasz głos jest decydujący.

W kolejnych miesiącach przyjdzie czas na detale dotyczące przyjęcia, takie jak wybór stołów oraz ich rozmieszczenie, menu weselnego, dekoracji czy atrakcji podczas wieczoru. Dopracowanie tych elementów wymaga sporo zaangażowania, ale to właśnie one podkreślą niepowtarzalny charakter Waszej uroczystości!

Jak tego wszystkiego dopilnować?

Mamy nadzieję, że nie czujesz się przytłoczona liczbą spraw do rozplanowania w najbliższym czasie. Nasz planer ślubny Make it Easy sprawi, że organizacja tego wyjątkowego wydarzenia będzie przyjemna, a przede wszystkim o niczym nie zapomnisz. Wszystkie zagadnienia, które mogłyby spędzać Ci sen z powiek znajdą się w jednym miejscu - pod kontrolą.

Pamiętajcie, że cały wysiłek poświęcony na organizację zaślubin zbliży Was do siebie i pozwoli zapamiętać tę chwilę jako najpiękniejszą w życiu, a Waszym gościom - wspólnie cieszyć się Waszym szczęściem!

Tagi: ślub planer ślubny