Filmowanie uroczystości ślubno-weselnych

Filmowanie uroczystości ślubno-weselnych
fot. pixabay.com

Filmowanie to druga forma zachowania wspomnień z uroczystości ślubno-weselnych. Poza tym to bardzo niezwykła pamiątka nie tylko dla pary młodej, ale także dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Dlatego naprawdę warto wynająć profesjonalnego operatora filmowego, który w fachowy sposób nakręci najpiękniejszy film Waszego wspólnego życia. Dawniej filmy kręcono tylko na kasetach VHS, lecz obecnie technika ułatwiła znacznie odtworzanie filmów stosując format DVD.

Jeśli planujecie wynajęcie kamerzysty, najlepiej jeśli zrobicie to najpóźniej na pół roku przed uroczystością ślubno-weselną. Warto udać się do takiego kamerzysty, który udostępni Wam swoje poprzednie dzieła filmowe. Pozwoli to na podjęcie właściwej decyzji. Poza tym najlepiej jeśli zorientujecie się w możliwościach technicznych sprzętu.

Oczywiście nakręcony film powinien spełnić wszelkie wymagania stawiane przez parę młodą, dlatego w celu uniknięcia nieporozumień musicie wcześniej określić co chcecie by było sfilmowane oraz w jaki sposób. Zazwyczaj film ślubno-weselny kręcony jest podczas błogosławieństwa pary młodej, ceremonii zaślubin, przyjazdu pary młodej pod kościół i dom weselny, pierwszego toastu i tańca, oczepin, no i oczywiście hulanek gości weselnych.

Dobrze nakręcony film powinien oddawać całą podniosłość panującej atmosfery, a także charakter pary młodej. W żadnym wypadku nie powinien być nakręcony w sposób schematyczny i nudny. To bez wątpienia pamiątka na całe życie, które pozwoli w dowolnym momencie na cofnięcie się w czasie do tych magicznych chwil. Nie ulega wątpliwości, iż film ten jest swego rodzaju dokumentem Waszej pięknej miłości. Warto po ślubie pamiętać o bliskich osobach i podarować im kopię filmu. Z pewnością będzie to dla nich przemiły prezent i pamiątka tamtych wydarzeń.

Tagi: ślub wesele filmowanie