Wybór stylu weselnego

Wybór stylu weselnego
fot. Alena Ozerova/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Coraz częściej młode pary w dzisiejszych czasach, odchodzą od tradycji typowo polskich wesel. Wybierają wesela i śluby bardziej pomysłowe i oryginalne, które maję bardziej stylowy charakter. Teraz narzeczeni wolą ślub bardziej kameralny, czyli w małym gronie rodzinnym lub przyjaciół. Niekiedy też młodzi wybierają uroczystość ślubu kościelnego bądź cywilnego wyłącznie ze świadkami bez gości weselnych. Po zaślubinach młoda para, najczęściej zaprasza świadków i rodziców na obiad do restauracji, a potem najczęściej wszyscy wracają do domu i tam młodzi małżonkowie częstują tortem, ciastem czy kawą oraz symboliczną lampką szampana.

Innym pomysłem na ślub czy wesele, może być wyjazd młodych i zaproszonych gości w góry. Tam najczęściej ślub odbywa się w małych kościółkach, które niewątpliwie nadają tej chwili romantyczny charakter. Góry zazwyczaj wybierane są w porze zimowej, ze względu na swoje uroki. Ponieważ młoda para może wówczas, zajechać do kościoła saniami zaprzężonymi w konie. W późniejszym czasie niewątpliwą atrakcją może być kulig zorganizowany dla wszystkich biesiadników.

Bardzo ciekawie ślub można zorganizować nad morzem. Po ślubie można zaprosić swoich gości na mały poczęstunek do restauracji. W porze letniej takie małe restauracyjki mają możliwość organizowania takich imprez okolicznościowych na tarasach. Goście na pewno będą zachwyceni, ponieważ oprócz udanej zabawy weselnej można jednocześnie podziwiać wspaniałe nadmorskie widoki, a zwłaszcza przepiękne zachody słońca.

Coraz popularniejsze wśród narzeczonych są wyjazdy za granicę w najbardziej romantyczne miejsca świata, aby właśnie w taki niecodzienny sposób wziąć ślub. Bardzo lubiane i najczęściej wybierane są miasta Europy takie jak Paryż, Rzym, Wenecja, Werona lub egzotyczne i urokliwe wyspy.

Tagi: ślub wesele