Przygotowania do ślubu

Przygotowania do ślubu
fot. elitravo/Shutterstock

Obecnie coraz więcej młodych ludzi decyduje się na wspólne życie z partnerem czy też partnerską, poprzedzając ten fakt i biorąc ślub. Sama ceremonia ślubna jest nieco stresująca dla pary młodej, ale nie trwa to długo tak więc można to bardzo łatwo przeboleć. Po ślubie w kościele, przechodzimy do najlepszej części tej wspaniałej uroczystości, zapewne każdy się domyśla, że to o czym pisze to wesele! Podczas przyjęcia weselnego, gdzie alkohol jest już na stołach, jest nieco luźniej i łatwiej.

Teraz powiem coś o samej organizacji ceremonii ślubnej, gdyż jest ona bardzo ważnym jak nie najważniejszym czynnikiem całego tego zamieszania. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy uczynić powinien być wybór domu przyjęć, gdzie zorganizujemy swoje wesele. Jest to bardzo ważne, gdyż sal weselnych nie ma dużo, a zapotrzebowanie na nie jest ogromne, często salę weselną musimy rezerwować już minimum rok wcześniej.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jaką musimy załatwić to fotograf. Oczywiście nie może to być zwykły fotograf. Fotograf nie może być amatorem, musi mieć doświadczenie w tym co robi i mieć dobry sprzęt. Jednym słowem nie może to być fotograf wzięty z ulicy. Najlepiej gdybyśmy fotografa mięli z polecenia, by nasze wesele było w profesjonalny sposób upamiętnione na płycie dvd.

Kolejną rzeczą jaką musimy załatwić najszybciej jak możemy to zespół weselny. Czy ktoś wyobraża sobie wesele bez dobrego zespołu weselnego? Oczywiście musimy pamiętać o tym, by zespół weselny wybrać NIEPIJĄCY! Zapewne ciężko będzie zaufać zespołowi na słowo honoru, że nie będą spożywać alkoholu na przyjęciu weselnym, ale cóż innego nam pozostaje...

Następnie musimy wybrać auto do ślubu. Samochód ślubny oczywiście musi być wyjątkowy i niepowtarzalny. Auto do ślubu można w łatwy sposób znaleźć w internecie, wpisując w wyszukiwarce frazę „samochód do ślubu” i w rankingu pojawią się strony firm oferujących właśnie samochody specjalnie przygotowane do obsługi ślubów. To chyba wszystko co musimy załatwić w pierwszej kolejności.

Aby ślub był świetnie dopracowany, musimy jeszcze zarezerwować sobie datę i godzinę ślubu w kościele. Następnie musimy pomyśleć o zakupie alkoholi, ciast i tortu na wesele. Wcześniej jeszcze dopracujmy kwestię zaproszeń, winiet i podziękować dla zgromadzonych gości weselnych.

Zaproszenia ślubne dostępne są w różnych wzorach i kolorach na aukcjach internetowych allegro, a ich cena często nie przekracza nawet 2zł za sztukę. Zaproszenia na ślub musimy doręczyć lub przesłać odpowiednio wcześniej, aby wiedzieć jak najwcześniej ile gości ostatecznie będzie na naszym ślubie i weselu. Nie które sale weselne takiej informacji wymagają już 2 miesiące przed przyjęciem co dla mnie osobiście jest niemałym przegięciem, gdyż liczba ta do dnia wesela może się znacznie zmienić.

No i zostały już chyba tylko obrączki. Obrączki ślubne u jubilera to koszt od około pięciuset złotych za komplet obrączek. Mam nadzieję, że już o niczym nie zapomniałem... Pozostaje mi życzyć wszystkim dużo szczęścia i radości.

Tagi: ślub wesele przyjęcie weselne sala weselna ceremonia ślubna fotograf ślubny zespół weselny samochód ślubny auto do ślubu zaproszenia ślubne obrączki ślubne