Wybór prezentu ślubnego

Wybór prezentu ślubnego
fot. Adam J/Shutterstock

Wybór prezentu ślubnego zawsze przysparza wiele kłopotu, co tym samym staje się nie lada wyzwaniem. Często zupełnie nie mamy pomysłu co kupić, aby prezent był rzeczywiście trafiony w 100%. Oczywiście zawsze istnieje obawa, że prezent możemy zdublować. Dlatego też warto postawić na bardziej oryginalny i wyszukany pomysł na upominek ślubny. Większość z nas decydując się na określony prezent ślubny skłania się w kierunku wielu priorytetów. Najczęściej są to podarki, które mają praktyczne zastosowanie. Niektórzy jednak wolą ofiarować coś z humorem, np. wałek, bieliznę itp. Wybierając się na ślub należy przede wszystkim znać gust państwa młodych, aby nie zdarzyła się sytuacja trafienia z prezentem jak kulą w płot. Przy wyborze również decydujący głos „zabiera” zawartość naszego portfela. Zanim zaczniemy szukać prezentu należy najpierw ustalić jaki budżet na to przeznaczamy, co przyczyni się do zawężenia kręgu poszukiwań.

Obecnie coraz częściej pary decydują się na tworzenie listy prezentów co zdecydowanie ułatwia zakup, a przede wszystkim nowożeńcy unikają sytuacji posiadania kilku żelazek czy kompletów pościeli. Na takiej liście znajdują się przedmioty, które ich zdaniem są najbardziej potrzebne. Goście weselni tym samym zyskują spokój sumienia, który zawdzięczają zakupem wymarzonego prezentu. Niektóre pary nie preferują tego typu pomysłów i zdają się na gust weselników. W takiej sytuacji należy po prostu kierować się swoją fantazją i gustem przyszłych małżonków. Lecz mimo wszystko stworzenie takiej listy prezentów ślubnych jest eleganckim ukłonem w stosunku do zaproszonych gości. Na czym polegają takie listy? Zazwyczaj sporządzona lista trafia do wybranego sklepu lub też przechowywana jest w domu jednej ze stron. Jeśli lista znajduje się w określonym sklepie, musimy poinformować o tym fakcie naszych gości. Należy podać adres sklepu, gdzie zaproszone osoby dokonają zakupu.

Jeśli już mamy prezent należy pamiętać o ładnym opakowaniu i stosownym wręczeniu. W kwestii opakowania prezentu, możemy poprosić sprzedawcę przy zakupie prezentu lub samodzielnie opakować według własnego uznania. Należy pamiętać o dołączeniu bileciku z nazwiskiem darczyńcy. Kiedy obdarowujemy nowożeńców? Najlepiej po powrocie z kościoła przed podaniem powitalnego obiadu. Jest to najodpowiedniejszy moment, gdyż państwo młodzi mają możliwość przechowania prezentów.

Obecnie również coraz częściej spotyka się wyrażenie woli otrzymania tylko pieniędzy. O tym fakcie goście informowani są wraz z otrzymaniem zaproszenia ślubnego. Taka forma prezentu staje się mniej kłopotliwa. Pieniądze wręczamy w kopercie lub w kartce ślubnej. Nie taktem będzie jeśli młodzi zaczną sprawdzać ich zawartość przy zaproszonych gościach. Na zaspokojenie ciekawości należy poczekać do następnego dnia.

Tagi: ślub wesele prezent ślubny