Organizacja ślubu i wesela

Organizacja ślubu i wesela
fot. withGod/Shutterstock

Ślub to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Kiedy już zdecydujemy się na ten krok warto dobrze się zastanowić co i jak zrobić by całość wraz z organizacją wesela przebiegła po naszej myśli. Na początku oczywiście biorąc pod uwagę, że jesteśmy pewni swojej decyzji i świadomi tego, że jest ona podjęta już na całe życie, warto pomyśleć nad miejscem w którym chcemy powiedzieć sakramentalne tak, okolicznościach, oraz gdzie później wszyscy goście udadzą się na cała nocną zabawę. Jeżeli już znajdziemy takie miejsce i upewnimy się, że warunki jakie panują na miejscu odpowiadają naszym oczekiwaniom, czyli czy nie ma tam problemów z dojazdem, ile osób jest w stanie zmieścić się na Sali, czy nie ma problemów ze światłem lub nagłośnieniem. Te wszystkie czynniki są istotne z punktu widzenia dobrze zorganizowanego wesela.

Po wybraniu miejsca, należy zacząć powoli myśleć o innych ważnych elementach bez których nie uda nam się zapewnić gościom świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Mowa tutaj oczywiście o jedzeniu i piciu. Koniecznie trzeba sprawdzić czy w danym lokalu serwowane są potrawy, które chcielibyśmy widzieć podczas tego wieczoru, oraz powinna odbyć się także degustacja, żebyśmy mieli pewność że podawane jedzenie naszym gościom będzie smaczne. Oprócz posiłków i napojów, ważna jest muzyka. Dobór zespołu muzycznego najczęściej wiąże się ze znalezieniem dostępnego w terminie, w którym odbywa się nasz ślub. Nie ma się co oszukiwać, że różnica pomiędzy zespołami grającymi na weselach będzie znacząca, jedyne na co możemy zwrócić uwagę to na sposób prowadzenia imprezy, czyli jakie gry i zabawy są planowane dla gości w czasie imprezy. Dobry lokal z profesjonalną obsługą i jedzeniem odpowiadającym naszym gustom kulinarnym, oraz dobry zespół muzyczny to już znaczna część istotnych czynników gwarantujących nam udaną organizację wesela.

Warto zwrócić jeszcze uwagę na zatrudnienie kamerzysty i fotografa, którzy będą w stanie przygotować wspaniałą pamiątkę dla nas, jak również dla gości, ponieważ każdy z nas na pewno nie raz oglądał film z wesela i miło wspominał to co na nim się działo. Przy doborze kamerzysty i fotografa należy kierować się jakością wykonywanych usług no i na pewno każdy zwraca też uwagę na cenę. Profesjonalne studio fotograficzne powinno zapewnić nam sesję zdjęciową oraz obsługę całego wesela, a następnie szybkie przygotowanie gotowego ładnie obrobionego filmu oraz zdjęć, bo nie ma nic bardziej irytującego niż zbyt długie wyczekiwanie na obejrzenie tego co działo się na weselu.

Kiedy te wszystkie czynniki zostały już przez nas przeanalizowane, pozostaje tylko zaprosić gości, dowiedzieć się ilu z nich na pewno skorzysta z zaproszenia, które możemy wykonać sami lub zlecić jakiejś firmie, jeżeli mamy jakiś świetny pomysł, a nie jesteśmy w stanie samodzielnie go zrealizować. Pomyśleć o  transporcie i ewentualnym noclegu dla gości, jeżeli mamy rodzinę z daleka i teraz możemy już tylko wyczekiwać i dobrze bawić się na świetnie zorganizowanym weselu, nie martwiąc się, że coś pójdzie nie po naszej myśli.

Tagi: ślub wesele