TOP 6 najlepszych kucharzy w Polsce - poznaj Beatę Śniechowską i innych zwycięzców MasterChefa

TOP 6 najlepszych kucharzy w Polsce - poznaj Beatę Śniechowską i innych zwycięzców MasterChefa

„MasterChef” szybko stał się jednym z najpopularniejszych programów kulinarnych. Odkrywa prawdziwe talenty wśród kucharzy amatorów. Pierwszą polską edycję, emitowaną w 2012 roku, wygrała Barbara Rit. Od tego czasu mamy już 6 MasterChefów. Warto ich lepiej poznać.

Jakiś czas temu zapanowała u nas moda na zdrowy styl życia i samodzielne przyrządzanie posiłków z dobrej jakości produktów. Chętnie sięgamy po książki, zapisujemy się na warsztaty kulinarne i oglądamy programy o gotowaniu w telewizji lub Internecie. Wszystko to, aby nauczyć się jak najlepiej gotować i jeść zdrowiej. Warto też podpatrywać zwycięzców programu „Masterchef” przy pracy, m.in. Beatę Śniechowską i Damiana Kordasa. Oto ich sylwetki.

I edycja – Barbara Ritz

Barbara Ritz wzięła udział w programie, mając 45 lat, aby spełnić swoje marzenie. Przyjechała na nagranie do Polski, mimo że pracowała w kancelarii adwokackiej męża w Niemczech. Gotowanie uznaje za prawdziwą pasję i naturalny proces jak oddychanie – niezależnie od tego, czy przygotowuje makaron Pudliszki w swoim ulubionym sosie czy krewetki z grilla. Jej popisowym daniem jest tatar z łososia i z awokado serwowany na carpaccio z cukinii.

II edycja – Beata Śniechowska

Jest drugą laureatkę polskiej edycji kulinarnego show. Wcześniej była pracownikiem naukowym na Politechnice Wrocławskiej, gdzie zajmowała się dydaktyką i pracą w laboratorium. Precyzja wymagana w tym zawodzie z pewnością pomogła jej zwyciężyć w Masterchefie. Robiła doktorat i kończyła drugi kierunek studiów, a mimo to postanowiła wziąć udział w programie. Obecnie zawodowo jest związana z gotowaniem. Chętnie przyrządza proste dania ze szczyptą kreatywności np. makaron Pudliszki w formie zapiekanki czy tort mohito.

III edycja – Dominika Wójciak

Trzecią kobietą z rzędu wygrywającą program była Dominika Wójciak. Z jednej strony miłośniczka tradycyjnej kuchni, a z drugiej - podróżowania po świecie, gdzie próbuje nowych smaków i odkrywa egzotyczne przepisy. Na co dzień przygotowuje wiele produktów samodzielnie, np. masło, jogurty czy sery. Podobnie jak inni zwycięzcy wydała książki kulinarne, które zyskały sporą popularność.

IV edycja – Damian Kordas

Pierwszym mężczyzną Masterchem był Damian Kordas – młody chłopak o wyjątkowych zdolnościach kulinarnych i dużej ambicji. Trzy razy brał udział w programie i w końcu za trzecim razem wszedł do finałowej czternastki, by wygrać program! Lubi eksperymentować – przyrządzi placuszki gryczane, ale i swojskie gołąbki. Co ciekawe, zgłaszając się do programu, studiował weterynarię. Od babci przejął jednak inne umiejętności, w tym kulinarne, i pokochał gotowanie.

V edycja – Magdalena Nowaczewska, VI edycja – Mateusz Zielonka

Gdy nie udało jej się dostać na medycynę, odkryła, że lubi gotować. Postanowiła związać swoją zawodową przyszłość z restauracją w stylu lat 20., , powstałą w miejscu restauracji SITG w Nikiszowcu, którą z powodzeniem prowadzi Magdalena Nowaczewska.

Mało kto stawiał na surfera, a jednak to Mateusz Zielonka wygrał 6. Edycję programu. Zdążył już wydać książkę i myśli nad otwarciem własnej restauracji. Wiele nauczył się w domu, gdzie każdy z domowników gotował swoje popisowe dania!

Tagi: kucharze