Do jakich potraw najlepiej pasuje różowe wino?

Do jakich potraw najlepiej pasuje różowe wino?

Mimo iż przy doborze odpowiedniego wina do potrawy możemy kierować się własnymi upodobaniami, to najczęściej decydujemy się na te rekomendowane do określonych typów potraw. Kiedy warto podawać wtedy wino różowe?

Różnorodność win potrafi zaskoczyć. Oprócz klasycznych jego wariantów, czerwonego i białego, mamy do wyboru również wina różowe, które uzyskały swoją nazwę ze względu na kolor trunku. To wina produkowane z ciemnych winogron w procesie podobnym do produkcji wina czerwonego, ale w ich przypadku fermentacja skrócona jest do kilku czy kilkunastu godzin. Potem moszcz odcedza się, odciska i dalej produkcja przebiega podobnie do wina białego.

Charakterystyczną cechą wina różowego jest zachowanie walorów smakowych zarówno wina białego, jak i czerwonego. Nie jest to jednak mieszanka obu tych win, ani nie jest też ono przygotowywane z winogron różowych. Do wyboru mamy różne wina różowe, w tym też wino musujące. Do czego warto je podawać?

Wino różowe – do obiadu i deseru

Ze względu na swoje walory smakowe wino różowe jest dość uniwersalne. Jest ono rekomendowane głównie do dań lżejszych, na przykład drobiowych, makaronów, pizzy, ryb, owoców morza. Świetnie komponuje się również z serami, kanapkami, sałatkami, daniami grillowanymi, ale można spróbować też podać je do tłustszego mięsa, do którego najczęściej podaje się wina czerwone.

Ponadto wino różowe doskonale pasuje do różnych dań słodkich, a także do dań słonych – wtedy najlepiej zdecydować się na wino półsłodkie czy słodkie, które równoważy pokarmy o słonym smaku, dając ciekawe połączenie.

Oczywiście różowe wino, także wino musujące, możemy pić również solo – świetnie nadaje się na upalne dni.

Gdzie zakupić dobre wino różowe?

Wina różowe znajdziemy w wielu marketach, ale najszerszy wybór czeka w sklepach specjalistycznych – także on-line jak wineavenue24.pl, który oferuje klientom szeroką gamę wyśmienitych trunków wprost z dostawą do domu.

 

W ofercie sklepu wineavenue24.pl możemy znaleźć wina różowe z najróżniejszych zakątków świata, w tym także wina musujące. W sprzedaży dostępne są również wyjątkowe zestawy win i zestawy prezentowe – doskonałe na różne okazje.

Tagi: wino