Szukasz nowego zapachu? Poznaj najważniejsze fakty i mity na temat perfum

Szukasz nowego zapachu? Poznaj najważniejsze fakty i mity na temat perfum

Wiele osób przed zakupem perfum poszukuje cennych rad oraz wskazówek dotyczących zapachów i ich testowania. Warto jednak wiedzieć, że tylko część z nich okazuje się naprawdę pomocna - pozostałe możemy bez skrupułów włożyć między bajki.

Dobry zapach musi kosztować fortunę

Wysoka cena zwykle kojarzy nam się z ekskluzywnością i wysoką jakością danego produktu. Niestety, cechy te nie zawsze idą ze sobą w parze. W perfumeriach możemy znaleźć wiele cudownych, a przy tym trwałych zapachów, które nie zrujnują naszego budżetu. I na odwrót - wymarzone perfumy, które pochłoną większość naszych oszczędności mogą być źródłem ogromnego rozczarowania. Przed zakupem warto też porównać ofertę w sprawdzonych perfumeriach internetowych, w których możemy znaleźć uwielbiane przez tysiące kobiet zapachy, przykładowo Molinard, w bardzo atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach.

Testery są mocniejsze niż perfumy

Niekiedy możemy odnieść wrażenie, że testery mają mocniejszy zapach niż perfumy, które ostatecznie decydujemy się kupić. Choć w takich chwilach możemy czuć się oszukani przez perfumerię, z pewnością nie jest to celowe działanie z jej strony. W rzeczywistości bowiem intensywność perfum jest uzależniona od rozmaitych czynników, w tym ekspozycji na światło czy czasu użytkowania. Z kolei świadome prezentowanie testerów o mocniejszym zapachu byłoby celowym wprowadzeniem klientów w błąd, co jest już niezgodne z prawem.

szukasz-nowego-zapachu-poznaj-najwazniejsze-fakty-i-mity-na-temat-perfum-2.jpg

Okres przydatności perfum wynosi trzy lata

To stwierdzenie mogłoby być prawdziwe, gdybyśmy chcieli określić średnią trwałość zapachów. Jak już jednak zostało wspomniane, na ich intensywność wpływa szereg czynników zewnętrznych, w tym dostęp do światła, temperatura otoczenia czy panująca w nim wilgoć. Jeśli będziemy odpowiednio przechowywać perfumy, mogą posłużyć nam one znacznie dłużej. Jeżeli będziemy trzymać zapach w niezbyt sprzyjających warunkach - nie będziemy się nimi cieszyć nawet przez trzy lata.

Testując perfumy, należy wąchać ziarna kawy

Choć sam pomysł wąchania ziaren kawy w miejscu publicznym może wydawać nam się dość dziwny, w perfumerii na pewno nikt nie będzie patrzył na nas jak na szaleńców. Ale właściwie dlaczego warto to robić? W trakcie testowania kolejnych zapachów, nasz zmysł powonienia może ulec osłabieniu, przez co wszystkie perfumy będą sprawiały wrażenie podobnych do siebie. Wąchanie ziaren kawy, co ważne - świeżych i o intensywnym zapachu, będzie odmianą dla naszego nosa i pozwoli zachować ten sam punkt odniesienia, jak podczas testowania pierwszych perfum.

szukasz-nowego-zapachu-poznaj-najwazniejsze-fakty-i-mity-na-temat-perfum-3.jpg

Po aplikacji perfum na nadgarstki, trzeba je pocierać

Mimo ogromnej popularności tego przekonania, należy ono do grona najbardziej zgubnych. Okazuje się, że pocieranie nadgarstków o siebie po uprzedniej aplikacji perfum może wywołać reakcję między zapachem a wydzielinami skóry. W rezultacie na własne życzenie zmieniamy postrzeganie i odbiór perfum, a ponadto zmniejszamy ich żywotność i możliwość wychwycenia najbardziej ulotnych nut zapachowych.

Tagi: perfumy