Chcesz, by zapach perfum został z tobą dłużej? Mamy kilka sprawdzonych sposobów!

Chcesz, by zapach perfum został z tobą dłużej? Mamy kilka sprawdzonych sposobów!

Zbyt intensywny zapach, ciągnący się za ich właścicielem potrafi skutecznie odstraszyć nawet największego miłośnika perfum. Jednak problem pojawia się również wtedy, gdy nasz ulubiony aromat ulatnia się zbyt szybko. Jak sprawić, by zmysłowa woń towarzyszyła nam przez cały dzień?

Wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, lubi otulać się swoim ulubionym zapachem każdego dnia. Nic dziwnego - perfumy dodają nam pewności siebie, skutecznie poprawiają nastrój, a nawet mogą podkreślać niektóre cechy naszej osobowości. Warto zatem postarać się, by ich aromat pozostał z nami jak najdłużej.

Nuty zapachowe perfum

Perfumy składają się z trzech głównych nut zapachowych: nuty głowy, serca oraz bazy, nazywaną też nutą głębi lub nutą podstawową. Nuty zapachowe różnią się od siebie czasem utleniania, przez co pełnia aromatu perfum rozwija się etapami.

Nuta głowy, wyczuwana jako pierwsza, jest wizytówką zapachu - to właśnie od niej zależy, czy dane perfumy przypadną nam do gustu. Charakter zapachu determinowany jest jednak przez nutę serca, która jest wyczuwana jako druga, zaś tłem zapachu jest nuta bazy, uwalniająca skrywane akordy jako trzecia.

chcesz-by-zapach-perfum-pozostal-z-toba-na-dluzej-sprawdz-jak-to-zrobic-3.jpg

Zadbaj o nawilżenie skóry

Wszystkie zapachy najlepiej utrzymują się na dobrze nawilżonej skórze. Systematycznie stosuj balsamy i mleczka do ciała, pamiętaj o regularnym piciu wody, a bezpośrednio przed aplikacją perfum posmaruj skórę bezzapachowym kremem - tak niewiele wystarczy, by móc cieszyć się ulubionym aromatem, przykładowo Givenchy https://tagomago.pl/producent/5/givenchy/, przez cały dzień.

Podobny efekt możesz osiągnąć, gdy spryskasz się perfumami tuż po wyjściu spod prysznica. Aplikując zapach na jeszcze wilgotną skórę, możesz zwiększyć jego trwałość, a zarazem zminimalizować ryzyko powstania przebarwień na ubraniach.

Otul się zapachem

Doskonałym nośnikiem zapachu są również włosy. Nie należy jednak rozpylać go bezpośrednio na kosmyki - zawarty w perfumach alkohol może je wysuszyć i w rezultacie osłabić ich strukturę. By nadać włosom cudowny zapach, spryskaj perfumami szczotkę lub grzebień, odczekaj chwilę aż alkohol się ulotni i przeczesz kosmyki. Rezultat z pewnością przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania!

A może intensywne wrażenie zapachowe nie jest tym, co chcesz osiągnąć? Jeśli wolisz uzyskać delikatny efekt, stwórz z perfum mgiełkę w powietrzu, a następnie w nią wejdź. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą nadać swojej skórze jedynie subtelny zapach.

chcesz-by-zapach-perfum-zostal-z-toba-dluzej-mamy-kilka-sprawdzonych-sposobow-givenchy-2.jpg

Dbaj o swoje perfumy

Musisz również pamiętać, że trwałość i intensywność zapachu zależy także od sposobu, w jaki przechowujemy perfumy. Flakony trzymaj w zaciemnionym, suchym i chłodnym miejscu, co pozwoli ci cieszyć się skrywanym w nich zapachem nawet przez kilka lat. Jeżeli perfumy będą wystawione na działanie promieni słonecznych i wysokich temperatur, ich trwałość bardzo szybko się zmniejszy.

Tagi: perfumy