Romantyczna, ale czy rozważna? Oto perfumy dla niepoprawnych marzycielek!

Romantyczna, ale czy rozważna? Oto perfumy dla niepoprawnych marzycielek!

Prawdziwe romantyczki to osoby zaczytane w romansach, wciąż bujające w obłokach i najczęściej cechujące się dość introwertyczną naturą. Jesteś jedną z nich? Zobacz, jakie perfumy damskie pasują do Twojej osobowości!

La Vie Est Belle – dla tych, które wciąż cieszą się życiem

Zapach damski Lancome La Vie Est Belle to kwintesencja czystej radości życia zamknięta w kryształowym flakoniku przewiązanym uroczą kokardką. Już samo opakowanie mówi sporo o tych perfumach, które również prezentują się nad wyraz romantycznie, a przy tym subtelnie. Ich rozpoczęcie rozbrzmiewa akordami czarnej porzeczki i gruszki – jest więc intensywne i słodkie. Co więcej, ta słodycz wcale nie słabnie z upływem czasu. W nucie serca do tego urzekającego duetu dołączają bowiem irys, jaśmin i kwiat pomarańczy. To jednak nie koniec – w bazie wyczujesz bowiem także mleczną czekoladkę oraz wanilię! Dopiero w samym zakończeniu zapachu pojawiają się niuanse o bardziej wyrafinowanym wyrazie. Są to fasola Tonka i paczula, dzięki którym perfumy zyskują bardziej zmysłowy charakter.

3_romantyczna-ale-czy-rozwazna-oto-perfumy-dla-niepoprawnych-marzycielek.jpg

Miss Dior – dla rozmarzonych elegantek

Piękna buteleczka z korkiem przypominającym srebrną kokardkę oraz kaligraficznym napisem – nie ulega wątpliwości, że flakonik ten od razu wpadnie w oko miłośniczkom romantycznej elegancji. Podobne wrażenie pozostawiają po sobie same perfumy. Rozpoczynają się dość świeżo i niewinnie – w rozpoczęciu pierwsze skrzypce gra bowiem włoska mandarynka. Dopiero nuta serca odkrywa prawdziwe oblicze zapachu. Jej trzon stanowi bowiem cudowny mariaż egipskiego jaśminu oraz róży – do kompozycji wkrada się zatem urzekająca, kwiatowa słodycz, która odurza zmysły i podkreśla kobiecość. Okazuje się jednak, że Miss Dior to perfumy z pazurem, które pod subtelnym obłoczkiem skrywają ciężką, przepełnioną zmysłowością bazę. Królują w nich piżmo i paczula, które rozbudzają namiętność i kuszą mężczyzn – warto „założyć” Miss Dior na randkę!

2_romantyczna-ale-czy-rozwazna-oto-perfumy-dla-niepoprawnych-marzycielek.jpg

Forever and Ever – dla kochających róż w pudrowym wydaniu

Okazuje się, że Miss Dior to nie ostatnia propozycja marki, która jednoznacznie kojarzy się z romantycznym usposobieniem. Dość podobnie prezentują się także perfumy damskie Forever and Ever. W czym tkwi różnica? O ile Miss Dior można by określić mianem praktycznych, gdyż z czasem pokazuje swoje prawdziwe oblicze, o tyle Forever to kompozycja na wskroś romantyczna. Składają się na nią niemalże wyłącznie akordy kwiatowe. Na początku Twój nos rozbudzi subtelna, choć intrygująca woń frezji. Akord ten co prawda jest słodki, jednak na tyle delikatny, że można wręcz nazwać go świeżym i orzeźwiającym. Nie można tego jednak powiedzieć o aromacie, który dołącza do niego po chwili. Jest to jaśmin królewski – intensywnie słodki i nie pozwalający o sobie zapomnieć. Dzięki niemu kompozycja zyskuje na wyrazistości. Można by pomyśleć, że to już koniec kwiatowych nut w zapachu – nie jest to jednak zgodne z prawdą, gdyż w bazie perfum główną rolę odgrywa… róża bułgarska. Forever and Ever to kwiatowe perfumy, które zaskakują swoją pudrową delikatnością!

Tagi: perfumy