Perfumy niszowe – co wpływa na ich wysoką cenę?

Perfumy niszowe – co wpływa na ich wysoką cenę?

Podczas rozważania zakupu perfum niszowych, jedna kwestia zawsze pozostaje sporna – ich cena, która zdecydowanie nie należy do niskich. Dlaczego za tego rodzaju zapach musimy zapłacić nieco więcej niż za standardową kompozycję ze sklepowej półki?

Limitowany nakład

Największy wpływ na ten fakt ma to, że perfumy niszowe zazwyczaj produkowane w ściśle określonej, limitowanej edycji i bardzo często nie są już wznawiane. Dzięki temu możemy być pewne, że kupujemy produkt oryginalny, z którego będzie korzystać jedynie garstka wybranych osób, które zdążyły go nabyć zanim nakład się wyczerpał. Sięgają po nie zatem najczęściej te osoby, którym szczególnie zależy na podkreśleniu wyjątkowości i na posiadaniu czegoś, czego nie ma (prawie) nikt inny – z ich pomocą mogą się one wyróżnić z tłumu.

Jeśli jednak zależy nam na tym, by stosować wybrany zapach przez dłuższy czas, skorzystajmy np. z oferty marki Parfumes de Marly, w której znajdziemy niszowe perfumy dostępne przez dłuższy czas.

Najwyższej jakości składniki

W perfumach niszowych ogromną wagę przykłada się do tego, jakie składniki są stosowane do ich tworzenia. Nie chodzi tutaj wyłącznie o sam ich zapach i sposób ich łączenia ze sobą, lecz przede wszystkim na ich jakość i miejsce, z którego one pochodzą. Dzięki temu możemy być pewni, że otrzymujemy ekskluzywny produkt najwyższej jakości – a kto z nas nie lubi otaczać się odrobiną luksusu?

Do ich wykonania często wykorzystuje się również rzadkie substancje, które są zbyt drogie, aby mogły one być stosowane przez komercyjny rynek perfumeryjny. Nasz produkt będzie zatem jedyny w swoim rodzaju.

perfumy-niszowe-co-wplywa-na-ich-wysoka-cene-3.jpg

Ręczne wykonanie z dbałością o każdy detal

Wiele perfum niszowych powstaje w małych manufakturach, w których spora część czynności wykonywana jest ręcznie. Dzięki temu każdy produkt stanowi unikat sam w sobie. Tego rodzaju zapachy przywiązują również wagi do oprawy zewnętrznej. Do wykonania i przyozdabiania flakoników wykorzystywane są najdroższe materiały – czysty kryształ górski, kamienie szlachetne czy pyłek prawdziwego złota. Często sam flakonik jest warty więcej niż zapach, który skrywa się w jego wnętrzu. Z pewnością docenią to miłośnicy luksusu – opakowanie będzie bowiem służyć za niebanalną i niepowtarzalną ozdobę domu.

Wyjątkowa trwałość

Kupując perfumy niszowe, zyskujemy jeszcze jedną korzyść – zapachy te najczęściej są kilka razy trwalsze niż standardowe perfumy, które możemy kupić w perfumerii. Trwałość jest bowiem jednym z najważniejszych aspektów dla twórców tego rodzaju produktów. Co się z tym wiąże? Dzięki temu flakonik niszowych perfum wystarczy nam na kilkakrotnie dłuższy czas – może się wręcz okazać, że dzięki temu bardziej opłaca się wydać na nie nieco więcej pieniędzy niż kupić kilka flakoników standardowego, klasycznego zapachu o średniej trwałości.

perfumy-niszowe-co-wplywa-na-ich-wysoka-cene-2.jpg

W ten sposób zyskujemy również wygodę. Wystarczy tylko zastosować kilka kropel zapachu rano, by roztaczać przyjemną aurę przez aury dzień, bez konieczności ponownej aplikacji.

Tagi: perfumy