Problemy na imprezie oraz ich rozwiązanie

Problemy na imprezie oraz ich rozwiązanie

Wydawałoby się, że impreza to świetny czas dla każdego. Wszyscy się bawią, śmieją, rozmawiają - czy ktoś tutaj może nie czuć się dobrze? Niestety tak - są to często osoby nie pijące alkoholu...

Abstynencja podczas imprezy

Przyczyn, z powodu których decydujemy się nie pić alkoholu jest bardzo wiele. Czasem przyjechaliśmy samochodem, zamierzamy kogoś odwieźć i nie możemy się napić. Innym razem jesteśmy podziębieni albo chorujemy na coś i alkohol jest zabroniony przy lekach, które bierzemy. Niektóre osoby nie piją także z powodów religijnych albo po prostu nie lubią alkoholu. Warto również wspomnieć o kobietach w ciąży, które alkoholu pić nie mogą.

Jak widać powodów abstynencji jest wiele. Niemniej jednak ich wspólną cechą jest fakt, że choć wszyscy nasi przyjaciele i znajomi świetnie rozumieją powody, dla których nie pijemy, to jednak głupio nie trzymać czegoś w ręku, kiedy wszyscy wznoszą toast.

Drinki bezalkoholowe - hit każdej imprezy

Dla takich osób powstały specjalne drinki bezalkoholowe. Co to jest? Są to napoje smakiem przypominające klasyczne drinki, a jednocześnie nie zawierające alkoholu. Gdzie możemy je znaleźć?
Takie drinki bezalkoholowe bez problemu znajdziemy w każdym sklepie alkoholowym. A zatem kupując alkohol na imprezę, możemy jednocześnie zaopatrzyć się w drinki bezalkoholowe dla naszych niepijących przyjaciół.

Jak smakują takie drinki? Najczęściej ich smak wzorowany jest na smaku popularnych drinków, a zatem bez problemu spotkamy mojito czy pina coladę w bezalkoholowej wersji. Niektóre drinki bazują zaś na smaku pomarańczy uzupełniając go ciężką nutą porzeczki czy lżejszą ananasa. Warto jeszcze wiedzieć, że większość drinków bezalkoholowych sprzedawanych jest w butelkach o pojemności 340 ml lub puszkach o pojemności 400 ml.

Sposób podawania drinków bezalkoholowych

Powstaje już tylko jedno pytanie - jak my mamy podać takie bezalkoholowe drinki naszym gościom? Przelać, a może dać w puszce? Oczywiście możemy tak zrobić - generalnie drinki te są już gotowe, a zatem po otwarciu można je po prostu wypić. Jest to dobra opcja w przypadku imprezy gdzieś na powietrzu, w miejscu publicznym.

Jednakże jeśli jesteśmy w domu, możemy również przelać takie drinki do ładnej szklanki, dodać kostki lodu, plasterek cytryny albo pomarańczy, słomkę z parasolką, ozdobić szklankę obrąbkiem z kolorowego cukru i w ten estetyczny i ciekawy sposób zaserwować naszym gościom. Będzie to na pewno główny przebój imprezy!

Artykuł powstał we współpracy z bezalkoholowe.com

Tagi: drinki bezalkoholowe