Sylwester na zamku

Sylwester na zamku
fot. pixabay.com

Sylwester to bezsprzecznie najbardziej wyjątkowa noc w roku. W tym dniu żegnamy stary i witamy Nowy Rok z nadziejami na lepsze czasy. Często chcemy, żeby ten Nowy Rok był lepszy od poprzedniego i spełnił nasze oczekiwania w życiu osobistym i zawodowym. Dlatego też przywiązujemy dużą wagę do tego jak i gdzie spędzamy Sylwestra. Obecnie mamy do wyboru wiele ciekawych i pięknych miejsc w Polsce i za granicą. Jednym z takich miejsc jest bal sylwestrowy w zamku lub pałacu.

Klimat zamkowych komnat, sal i korytarzy jest wprost idealny do spędzenia wytwornego i romantycznego Sylwestra. Sylwester w zamku odbywa się w niebagatelnej scenerii oraz w doniosłej atmosferze. Tak spędzony bal sylwestrowy bez wątpienia stanie się niesamowitym przeżyciem, którego z ogromną przyjemnością będziemy wspominać przez wiele lat. Dużą atrakcją jest już sam nocleg w zamkowych komnatach, które pamiętają historyczne czasy swojej świetności.

Sylwester w zamku to niezapomniane chwile w otoczeniu pięknych i eleganckich wnętrz, które oświetlają świece lub starodawne pochodnie. Całości dopełniają suto zastawione stoły uginające się najczęściej pod staropolskim daniami lub innymi kuchniami świata. Podczas balu sylwestrowego rozbrzmiewa muzyka na żywo oraz uświetniają go występy artystyczne. Poza tym organizatorzy balów zamkowych urozmaicają wieczór, organizując pokazy walk rycerskich, ogniska z pieczeniem świni lub barana, kuligi saniami oraz pokazy sztucznych ogni. Oczywiście nie powinno zabraknąć dobrego wina oraz szampana. Gdy wybije północ wznoszony jest toast lampką szampana, a także pokaz fajerwerków. Koszt takiej zabawy to wydatek rzędu od ok. 800 zł za osobę.

W naszym kraju jest wiele pięknych zamków oraz pałaców, które posiadają w swojej ofercie bale sylwestrowe wraz z noclegiem. Celem właścicieli tego typu obiektów jest oddanie gościom tej wspaniałej atmosfery minionych wieków oraz historycznych chwili obiektu. Pobyt w zamku to niezapomniany czas, który z całą pewnością zapadnie na długo w naszych sercach.

Tagi: sylwester zamek