Jak przygotować się na zabawę na świeżym powietrzu?

Jak przygotować się na zabawę na świeżym powietrzu?

Zimy w Polsce stają się coraz łagodniejsze. Nawet jeśli temperatury schodzą poniżej zera, nie utrzymują się długo. Trudno też liczyć na porządny śnieg. To sprawia, że wraz z końcem lutego możemy już wypatrywać pierwszych oznak wiosny. Mocniej świeci słonko i zostaje na niebie na dłużej, a spod ziemi wyrastają kwiaty. By umilić sobie czas oczekiwania, powoli planujmy imprezy w plenerze.

Muzyka, bez której nie ma przyjęcia

Wyobrażasz sobie imprezę – plenerową, ale także w domu – bez muzyki? Może i tak, ale byłoby trudno. Muzyka stanowi świetne tło dla rozmów, nawiązywania nowych znajomości odnawiania starych. Wpływa na dobry nastrój i poprawia humor nawet tym, którzy do ostatniej chwili nie wiedzieli, czy się zjawią.

Na świeżym powietrzu musisz zadbać o źródło dźwięku niezależne od dostępu do energii elektrycznej pobieranej z sieci. Na łące, nad rzeką czy na działce raczej nie będziesz miał dostępu do gniazdka. Świetnie sprawdzą się radioodtwarzacz oraz smartfon sparowany z głośnikami bezprzewodowymi. Pamiętaj jednak, że w tym drugim możesz być narażony na szybszą utratę energii (rozładowanie smartfona, głośników lub obu urządzeń). Na imprezę w plenerze, której jesteś organizatorem, konieczne zabieraj powerbanki.

Sezon grillowy – o czym pamiętać?

Nawet w środku wiosny czy lata pogoda może się okazać kapryśna. Jeśli planujesz urządzić z bliskimi lub znajomymi grilla, pamiętaj, by wybrać urządzenie z pokrywą. Nie tylko ochroni jedzenie przed ewentualnym drobnym deszczem, ale również wiatrem. Iskry nie rozproszą się po łącze i nie zajmą suchej trawy. Gorszą pogodę przeczekacie.

Możliwość trafienia na dzień deszczowy to również powód, by sprzęty elektroniczne – wcześniej wspomniany radioodtwarzacz czy głośniki bezprzewodowe – wybierać w wariantach odpornych na wodę. Dzięki temu wykorzystasz je także na wakacjach nad morzem lub jeziorem, na basenie, w innych wilgotnych miejscach.

Wygoda i porządek

Niestety co roku po sezonie letnim na łąkach, nad rzekami i w lasach zostają niezliczone ilości rozrzuconych śmieci. Upewnij się, że Ty i Twoja ekipa nie będziecie tymi ludźmi, którzy zanieczyszczą środowisko. Podczas zabawy wykorzystujcie jednorazowe kubeczki, talerzyki i sztućce. Po zużyciu wsadzajcie je od razu do dużego worka na śmieci, bo pozostawione luzem na stole mogą zostać porwane przez wiatr.

Jednorazowe naczynia są wygodne – umożliwiają zjedzenie odpowiedniej porcji, nie wymagają mycia, a po wrzucenia do właściwego pojemnika na odpady zostaną przeznaczone do recyklingu.

Lokalizacja miejsca spotkania na GPS-ie

Jak będziesz wybierać miejsce do spotkania z przyjaciółmi, podaj im dane z GPS-a. Jeśli będą jechać autem, znajdą je łatwiej, wpisując współrzędne. Szczególnie jeśli umawiacie się na łące lub w lesie, nie będziesz dysponować ulicą ani numerem.

Staraj się też wybrać miejsce, w którym jest choćby minimalny zasięg sieci komórkowej. To ważne, byś mógł szybko zadzwonić po pomoc, w razie gdyby komuś się coś stało lub poczuł się słabiej. Druga rzecz: karetka nie powinna mieć problemu ze znalezieniem tego miejsca. Dłuższe czekanie na pomoc to mniejsza szansa na ratunek.

Tagi: impreza muzyka