Sylwester w górach

Sylwester w górach
fot. pixabay.com

Noc sylwestrowa to wyjątkowy czas, który wszystkim kojarzy się z huczną zabawą i radością. Każdy chce ten wieczór spędzić wyjątkowo i niepowtarzalnie. Wiele miesięcy wcześniej po głowie chodzą rozmaite pomysły, powodując mętlik i chaos. Pomysłów na spędzenia Sylwestra jest naprawdę mnóstwo, a miejsce jego spędzenia zależy tylko od naszej fantazji i zawartości kieszeni. Bardzo częstym i popularnym miejscem na spędzenie tej wyjątkowej sylwestrowej nocy jest pobyt w górach. To urocze i mające swój niepowtarzalnym klimat miejsce, które przyciąga multum turystów każdego roku. W Polsce można pojechać w Sudety, Bieszczady czy Tatry. Za granicą królują przepiękne Alpy czy Pireneje. Wybór masywu górskiego to kwestia finansowych możliwości. Wszystkie góry posiadają klimat, którego nie znajdziecie nigdzie indziej! Każde z gór są zupełnie inne, mające indywidualny klimat, więc warto odwiedzić wszystkie te przepiękne miejsca.

Poza tym form spędzenia sylwestra w górach jest również wiele, np. w chatce górskiej, hotelu SPA, pensjonacie, schronisku górskim, itp. Wybór hotelu, lokalu to również w dużej mierze zależy od naszych finansów. Właściciele hoteli, pensjonatów prześcigają się w pomysłowości organizowanych bali i przyjęć sylwestrowych, np. ogniska, kuligi, bale maskowe, itp. Górski klimat i jego sceneria tworzą idealny klimat do spędzenia Nocy Sylwestrowej.

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się chatki górskie oraz hotele SPA. Jak widać to zupełnie inne dwa odrębne światy. Sylwester w chatce górskiej to coś czego nie da się opisać słowami. Wokół chatki piękne górskie widoki, śnieg i azyl od miejskiego zgiełku.

W hotelach SPA oprócz zabawy masz szansę zregenerować i odprężyć swoje ciało. Masz okazję do poddania się zabiegom relaksującym i upiększającym. Takie farmy piękności są coraz bardziej popularne i nic dziwnego skoro to raj dla naszego ciała i umysłu.

Możesz skorzystać z licznych atrakcji, które oferują górskie miasteczka i wioski. Często organizowane są urocze kuligi, ogniska, pieczenie świni lub barana oraz tańce i śpiewy. Z całą pewnością w takim klimacie zabawa trwa do samego świtu, a goście mają przednią zabawę.

Poza tym górskie miasteczka przyciągają swoimi urokliwymi karczmami, restauracjami, jadłodajniami, które oferują górskie i tradycyjne potrawy takie jak: baranina, żurek w chlebie, oscypek z żurawiną, grzane wino i wiele innych. Takich pyszności z pewnością nie znajdziecie nigdzie indziej!

Oprócz zabawy warto skorzystać z dobrodziejstw górskich szlaków i nartostrad. Białe szaleństwo z pewnością dopełni całości i sprawi, że Nowy Rok będzie wyjątkowy i niezapomniany. To połączanie aktywnego wypoczynku z romantyzmem i szaloną zabawą. Takiej mieszanki z całą pewnością warto spróbować!

Koszt takiego sylwestrowego wypadku zależy od wyboru standardu miejsca, atrakcji jakie zapewnia organizator, lokalizacji, itp. Jeśli marzysz o sylwestrze w górskiej chatce, musisz przeznaczyć od ok. 600 pln (para) w wzwyż za 3-4 dni. W pensjonacie cena ta będzie wyższa, a zabawa w hotelu SPA to wydatek rzędu ok. 2000 zł od osoby za kilka dni. Jak widać rozrzut cenowy jest dość widoczny i nie na każdą kieszeń.

Jednym słowem Sylwester spędzony w górach sprawi, iż powitacie Nowy Rok w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób, a przede wszystkim w szampańskich humorach!

Tagi: sylwester