Życzenia ślubne i kartki ślubne

Życzenia ślubne i kartki ślubne
fot. pixabay.com

Od wielu pokoleń wstecz składanie życzeń parze młodej to już tradycja, bez której nikt sobie nie wyobraża ślubu. Odbywa się to już po uroczystości zaślubin, wtedy to wszyscy zaproszeni goście składają świeżo upieczonej parze młodej życzenia ślubne. Jednak przed tym życzenia ślubne w pierwszej kolejności, składa nowożeńcom ksiądz lub Urzędnik Stanu Cywilnego, który udzielał nowożeńcom ślubu.

Tradycyjnie młodej parze życzymy miłości, wierności i zrozumienia dla tej drugiej osoby. Również życzymy dużo szczęścia, licznego potomstwa i spełnienia marzeń na nowej drodze życia. Małżonkowie przez całą zabawę weselną otrzymują różne życzenia oraz takie, które dedykują im goście poprzez zamawianie piosenek u orkiestry weselnej. Życzenia i gratulacje ślubne można też składać za pomocą kartki ślubnej. Młode pokolenie preferuje życzenia poprzez wysłanie sms-a z krótkim wierszykiem. Lecz bardziej oficjalnie i na miejscu jest złożenie życzeń telefonicznie, gdy nie możemy tego uczynić osobiście. W dzisiejszych czasach prawie każdy ma dostęp do Internetu gdzie, bardzo łatwo można złożyć życzenia parze młodej na nowej drodze życia. Osoby, które nie są obecne na ślubie mogą również złożyć życzenia i gratulacje, po przez wysłanie kwiatów wraz z dołączonym bilecikiem. Niekiedy bardziej oficjalną formą życzeń jest po prostu wysłanie kartki ślubnej z gratulacjami dla młodej pary. Tak jak wielu ludzi, tak wiele jest form składania życzeń. Z pewnością każdy znajdzie i wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Każdy z nas na swój sposób będzie mógł złożyć życzenia nawet wtedy, gdy z jakiś przyczyn nie może uczestniczyć na ślubie i weselu.

Kartki ślubne

Na ogół oprócz prezentu goście dla młodej pary składając życzenia ofiarują również kwiaty i kartki ślubne. Ofiarowanie kartki ślubnej to jeden ze zwyczajów ślubnych. Ma to na celu pozostawienie pamiątki po ślubie. Kartka ślubna służy do składania życzeń i gratulacji. Później stanowią one niesamowitą i sentymentalna pamiątkę dla pary młodej. Każda kartka ma swój urok, najczęściej widnieją na niej takie symbole ślubne jak: obrączki ślubne, serca, dwa gołąbki, kościółek lub kominiarz. Na ogół kupowane są i ofiarowane kartki ślubne, które mają już wypisane życzenia i gratulacje. Jeśli mamy swój oryginalny pomysł na życzenia to wybieramy, wówczas takie kartki, które możemy wypisać samodzielnie.

Na rynku jest wiele różnorodnych form kartek ślubnych. Wszystkie kartki ślubne są inne, różnią się wielkością oraz różnorodnością form graficznych  Urocze są kartki z pozytywkami, które najczęściej grają Marsza Mendelsona. Kartki ślubne mogą też posłużyć za listowną formę życzeń dla pary młodej, jak również do takiej kartki możemy włożyć pieniądze zamiast ofiarowywać prezent. W każdym sklepie papierniczym, bądź w tym z akcesoriami ślubnymi możemy kupić kartki ślubne. Jednak jeśli chcemy aby kartka ślubna wyróżniała się i była oryginalna, możemy udać się do takiej firmy, która zajmuje się projektowaniem czy reklamą. Wykwalifikowana osoba doradzi nam jak może wyglądać tego rodzaju kartka okolicznościowa. W tym przypadku możemy stworzyć kartkę własnego pomysłu, np. z wykorzystaniem zdjęcia państwa młodych. To będzie jednocześnie miła niespodzianka na lata. Często obecnie zamawiamy kartki w Internecie, gdyż mamy w tym przypadku większy wybór tego typu kartek okolicznościowych.

Tagi: życzenia ślubne kartki ślubne