Garsonki na wesele? Garsonka na ślub cywilny, garsonka dla mamy i babci - pomysły na stylizacje wese

Garsonki na wesele?

Choć przyjęło się, że każda panna młoda musi marzyć o wspaniałej sukni ślubnej, to nie jest to prawda. Bardzo często panie decydują się na skromniejsze kreacje, zwłaszcza w sytuacji, gdy biorą wyłącznie ślub cywilny. Alternatywą dla tradycyjnej sukni ślubnej jest garsonka, która prezentuje się niezwykle stylowo i jest strojem, który chętnie wybierają także goście weselni.

Dla kogo garsonka?

Jak już wspomnieliśmy, garsonka może sprawdzić się jako strój dla panny młodej podczas ślubu cywilnego, ale bardzo często wybierana jest także jako kreacja dla gości weselnych, takich jak mama czy babcia. Garsonka to ubranie składające się ze spódnicy oraz żakietu lub sukienki i żakietu. Aby nie bazować wyłącznie na mglistym wyobrażeniu warto odwiedzić stronę https://modbis.pl/pol_m_Kostiumy-i-garsonki-damskie-162.html i zobaczyć przykłady garsonek dla kobiet w każdym wieku.


Garsonka na ślub cywilny

Kiedyś oczywistym było, że biorąc ślub kościelny panna młoda zakładała białą suknię, natomiast do ślubu cywilnego szła w znacznie skromniejszej kreacji. Dziś ten podział nie istnieje, suknię ślubną można włożyć zarówno biorąc ślub kościelny, jak i cywilny, a mimo to wiele kobiet decyduje się na wybór garsonek. Warto pamiętać o tym, że biorąc ślub cywilny możemy sobie pozwolić na dowolny kolor, nasz strój nie musi być biały, dzięki czemu wybór staje się znacznie szerszy. Należy pamiętać o tym, aby garsonka była dopasowana do figury, a przy tym wygodna i elegancka.


Garsonka dla mamy i babci

Na wybór garsonki bardzo często decydują się panie w średnim wieku oraz starsze. Mamy panien młodych chcą tego dnia wyglądać jak najpiękniej, ale przy tym stosownie do okoliczności, co sprawia, że wybór odpowiedniej kreacji jest dla nich wyjątkowo trudny. Jeśli chodzi o kolor, to absolutnie powinny unikać czerni i bieli, ryzykowny może się okazać także kolor kremowy czy écru. Świetnie sprawdzą się za to pastele, rożne odcienie niebieskiego, zieleni i wiele innych barw, które powinny współgrać z typem urody. Ogromną zaletą garsonek jest to, że pomagają one ukryć niedoskonałości figury i nadać jej odpowiednich proporcji.

O tyle, o ile mamy weselne wybierają czasem zwiewne suknie, to babcie zaproszone na wesela raczej sobie na taki krok nie pozwalają. Głębokie wycięcia, suknie na ramiączkach, zwiewne materiały, to wszystko są propozycje skierowane głównie do młodych osób, natomiast będąc babcią najlepiej postawić na ponadczasową elegancję oraz klasę. W zależności od tego, jakiego typu sylwetkę posiada babcia, może zdecydować się zarówno na komplet z rozszerzająca się lub ołówkową spódnicą. Góra powinna być uszyta z innego materiału niż dół lub mieć ozdobne wstawki.

Jak widać garsonka jest strojem niezwykle uniwersalnym, który nadaje się nie tylko do pracy, ale również na ważne uroczystości, takie jak śluby i wesela. W zależności od tego, z jakiego materiału jest uszyta, jaki ma krój oraz kolor, mogą ją nosić kobiety w niemal w każdym wieku.

Tagi: garsonka