Raj narciarski w Alpach austriackich

Raj narciarski w Alpach austriackich

Alpy są górami najczęściej odwiedzanymi przez Europejczyków kochających sporty zimowe. Powodem tak licznego przybywania narciarzy i snowboardzistów w ten rejon europejski jest znakomite przygotowanie stoków narciarskich, baz wypadowych, bazy noclegowej. Wszystko to tworzy klimat otwartości na przybyszy ze wszystkich stron świata. Również Polacy bardzo często korzystają z dobrodziejstw Alp, choć nie można zaprzeczyć, iż urlop w tym regionie jest znacznie droższy od wyjazdu w rodzime góry.

Alpy austriackie to kilka odrębnych kurortów, z których każdy jest odpowiednio przystosowany do odwiedzenia go przez ogromne grupy turystów. Oferta jaką proponują one swoim gościom jest bardzo różnorodna i skutecznie zachęca do odwiedzenia ich choć raz.

Jednym z takich regionów alpejskich jest Achensee. Jest to znakomite miejsce wypadowe dla narciarzy, miłośników pieszych, zimowych wycieczek, a także turystów zwiedzających. Region Achensee jest umiejscowiony między szczytami gór oraz największym górskim jeziorem. Jezioro Achensee stanowi swoiste centrum całego regionu. U jego brzegów znajdują się trzy malownicze, górskie miejscowości: Achenkirch, Maurach oraz Pertisau. Turyści uważają to miejsce za najpiękniejsze w całych Alpach. Zaletą tego regionu jest to, iż można tutaj zaczerpnąć także chwili samotności i zadumy w przepięknych okolicznościach przyrody.

Innym regionem dobrze znanym i często odwiedzanym przez narciarzy i snowboardzistów jest region słynący z obecności zaśnieżonych szczytów oraz górskiego jeziora, Salzburger Land. Jest to miejsce uwielbiane przez amatorów sportów zimowych, ponieważ znajdujący się tu lodowiec Kitzsteinhorn zapewnia grubą pokrywę śnieżną przez cały rok. Pozostałe narciarskie stoki znajdują się na innych górach, równie dobrze przygotowanych na przyjazd narciarzy. Region Salzburger Land posiada 130 km tras narciarskich zjazdowych, podzielonych na trzy kategorie trudności. Także chętni do przemierzania Alp austryjackich przy pomocy nart biegowych znajdą tu tereny przygotowane specjalnie dla nich. W regionie znajduje się bowiem ponad 300 km tras do narciarstwa biegowego. Jedna z tras wiedzie wokół otoczonego szczytami, górskiego jeziora.

Kolejnym rajem narciarskim w Alpach austriackich jest region Stubaital. Na jego terenie znajdują cztery lodowce, mierzące ok. 3000 m. Zapewnia to znakomite warunki narciarskie przez cały rok. Istnieje tu możliwość skorzystania z ogromnej ilości tras przystosowanych do narciarstwa zjazdowego, a także do uprawiania narciarstwa biegowego. Znakomicie przygotowane są stoki narciarskie, wyposażone w różnego rodzaju wyciągi i kolejki.

Tagi: austria alpy sporty zimowe stoki narciarskie kurorty achensee achenkirch maurach pertisau salzburger land lodowiec kitzsteinhorn stubaital