Saint-Tropez poczuj klimat Prowansji

Saint-Tropez poczuj klimat Prowansji
fot. RossHelen/Shutterstock

Saint-Tropez to niewielka miejscowość letniskowa położona na południu Francji w regionie Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe. Jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości francuskich na świecie. Saint Tropez to piękne, urocze i bajkowe miasteczko, które tworzą stare kamieniczki i wąskie uliczki. Oczywiście największym atutem tego miejsca jest jego położenie – nad Morzem Śródziemnym o pięknej lazurowej barwie.

Znajduje się tutaj niezwykle malowniczy port i typowe średniowieczne uliczki, którą są wspaniałą atrakcję przez okrągły rok. Natomiast latem mały port rybacki przeobraża się w duży port turystyczny, przy którym cumują największe na Lazurowym Wybrzeżu jachty, zwłaszcza sławnych i znanych osobistości świata filmu i biznesu. Na wspaniałych piaszczystych plażach i urokliwych kawiarenkach można spotkać sławnych ludzi z całego świata.

Warto wspomnieć, iż Saint-Tropez posiada niezwykle bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne, a w najstarszej jego części oglądać można piękne kamienice z kolorowymi fasadami, kaplicę muzeum Annonciade (muzeum malarstwa współczesnego), wały obronne z Cytadelą i z muzeum morskim, zabytkowe wieże (Tours Jarlier, Tour du Portalet, Tour Vieille), a także muzeum motyli.

W Saint-Tropez nakręcono wiele znanych filmów, takich jak: „I Bóg stworzył kobietę” z Brigitte Bardot, a także seria przygód żandarmów z Saint Tropez. Dzięki tym produkcjom filmowym dawna osada rybacka przemieniła się w światowej sławy kurort. Poza tym oprócz niesamowitych widoków, pięknego lazuru, można skosztować tu wspaniałej kuchni francuskiej na czele z prowansalskimi specjałami. To przeżycie kulinarne pozostawi wrażenie na długi czas. Saint-Tropez to kwiat Lazurowego Wybrzeża, który rozkwita każdego lata!

Tagi: sainttropez prowansja wybrzeże lazurowe