Tunezja - na wielbłądzie przez pustynie aż do złotej plaży

Tunezja - na wielbłądzie przez pustynie aż do złotej plaży
fot. Banana Republic images/Shutterstock

Coroczny urlop to szczególny czas, podczas którego z pewnością każdy chciałby nieco odpocząć, przebywając w otoczeniu innym niż na co dzień, dlatego warto jest dobrze poznać jak najwięcej ciekawostek o miejscu, do którego planuje się wyjazd.

Wybierając wycieczki poza granice własnego kraju, wręcz niezbędne może okazać się zdobycie niektórych informacji o nim. Pozwoli to nie tylko na swobodne przebywanie na obcych terenach, ale również na odwiedzenie i zobaczenie wszystkich najwspanialszych miejsc, wartych obejrzenia.

Tunezja to jeden z niewielu krajów na świecie, w którym występuje aż tak ogromna różnorodność napotykanych krajobrazów, co jest szczególnie doceniane przez większość turystów odwiedzających te tereny, którzy chętnie co roku wracają, by móc znów podziwiać te niesamowite widoki.

Cudowne plaże, na których całymi dniami można się wygodnie wylegiwać na słońcu i kąpać w krystalicznie czystej morskiej wodzie o turkusowym zabarwieniu to idealny odpoczynek nie tylko dla zmęczonego pracą ciała, ale również dla ducha. Warto również dodać, że warunki atmosferyczne pozwalają na korzystanie z tej przyjemności wszystkim chętnym prawie przez cały rok.

Zwolennicy nurkowania mogą natomiast zagłębić się w podwodny świat pełen niespodzianek, jaki został stworzony prze unikalne rafy koralowe. Tunezja to także miejsce wielu innych rozrywek, takich jak np. windsurfing czy loty balonem oraz wielu innych atrakcji, pośród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Podczas pobytu w Tunezji można również przejechać się na wielbłądzie przez pustynię Saharę, pokonując niezliczone kilometry po zalanym żółtawymi promieniami słońca piasku, na którym spotkać można różne gatunki niesamowitych stworzeń, a czasem ujrzeć również rzadko spotykane zjawisko fatamorgany oraz stanąć oko w oko z krokodylem na wyspie Djerbie.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że Tunezja to także kraj, który kryje w sobie wiele leczniczych źródeł, np. w Korbous, w których od tysiącleci ludzie pragną pozbyć się nękających ich chorób.

Warto również skosztować pyszne tunezyjskie przysmaki, które ze względu na liczność ostrych przypraw, mogą niektórym wydawać się zbyt pikantne, jednak po prostu trzeba je posmakować.

Odwiedzenie Tunezji to także doskonały sposób na poznanie historii tego miejsca, na którym do dzisiejszych czasów pozostały ślady minionych pokoleń. Zwiedzić można m.in. wspaniałe meczety, muzea, np. Bardo w Tunisie, czy miejsca, w których kręcono zdjęcia do wielu kultowych filmów, takich jak „Indiana Jones” oraz „Quo Vadis”.

Tagi: urlop plaże tunezja rafy koralowe sahara fatamorgany wyspa djerba korbous tunis