Dominikana - raj dla turystów

Dominikana - raj dla turystów
fot. Binu Mathew/Shutterstock

Turyści, którzy szczególnie cenią sobie piękne krajobrazy powinni udać się na jedną z najcudowniejszych wysp, jaką jest oczywiście Dominikana, która znajduje się na archipelagu Wielkich Antyli.

Widoki, na jakie można się natknąć, przebywając na Dominikanie, są bardzo zróżnicowane, w zależności od tego, w jaką część wyspy się akurat wybierze, np. w jej środkowej części odnaleźć można górzyste tereny, jak np. dolina Cibao, wokół których rozciągają się wspaniałe lasy tropikalne, pełne niesamowitych stworzeń i roślin, których często nie można w ogóle znaleźć w innych częściach świata.

Jest to więc doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu i jednoczesne zwiedzenie niesamowitych krajobrazów. Można nie tylko wybrać się na wycieczki piesze, ale również uprawiać sporty ekstremalne, takie jak np. wspinaczka górska.

Znajdzie się także coś odpowiedniego również dla wszystkich zwolenników wylegiwania się na złocistym ciepłym piasku i chwytania promieni słonecznych. Bez problemu można wypożyczyć leżak, parasol i inne przedmioty niezbędne na plaży, a wszystko to za niewielką opłatą.

Istnieje również możliwość uprawiania licznych sportów wodnych, takich jak np. windsurfing, dzięki czemu Dominikana jest wyspą, na której nie można się po prostu nudzić, a potrzebny do tego sprzęt po postu się wypożycza i po kłopocie.

Koniecznie trzeba także wybrać się na rejs żaglówką, a nawet luksusowym jachtem, co z pewnością stanie się niezapomnianym przeżyciem i przygodą, którą można nie tylko pochwalić się przed znajomymi, ale również wspominać w wolnych chwilach.

Najbardziej rozpowszechnione wśród turystów plaże znajdują się w Santo Domingo, Cabarete oraz w Punta Cana, gdzie liczba wspaniałych hoteli, spełniających wymagania nawet najbardziej wybrednych turystów jest dosyć spora, a pyszne posiłki można zjeść praktycznie na każdym kroku.

Dominikana jest wyspą położoną nad Morzem Karaibskim, w którym niesamowite chwile można spędzać np. na nurkowaniu w ciepłej wodzie morskiej, w której mnogość podwodnych jest tak ogromna, że przewyższa często wszelkie oczekiwania osób, które zdecydują się na nurkowanie.

Wiele atrakcji czeka również na zwolenników gry w golfa, ponieważ dostępnych jest kilka dużych pól golfowych, m.in. Barcelo Bavaro-Resort, które z pewnością spełniają najwyższe formy jakościowe, a wszyscy, którzy kochają konie, mogą wybrać się na długą i wspaniałą przejażdżkę po wyspie.

Już Krzysztof Kolumb stwierdził, że Dominikana to raj na ziemi, a jej mieszkańcy i turyści mogą to z całą pewnością potwierdzić, warto więc samemu także się o tym przekonać.

Tagi: windsurfing dominikana sporty ekstremalne wspinaczka górska santo domingo cabarete punta cana morze karaibskie nurkowanie