Plażujemy w stylu boho

Plażujemy w stylu boho

Jak dobrze zaprezentować się na plaży? Jest na to wiele sposobów. W tym roku można to zrobić, wybierając kostiumy kąpielowe w stylu boho. Ten modny trend podbija nasze serca i pozwala na odrobinę szaleństwa. Plażowe kreacje nie muszą być nudne i z całą pewnością nie będą, jeśli połączymy je właśnie z tym stylem.

Czym jest boho i jaka jest jego geneza? Warto wiedzieć, że zanim na dobre zagościł w ubraniowych stylizacjach, był sposobem na zamanifestowanie pewnego systemu wartości i – ogólnie ujmując – luźnego stylu życia. Styl boho narodził się w XIX wiecznej Francji. Wskazywał na brak przywiązania do wartości materialnych. Wyrazem tego był charakterystyczny sposób ubierania się, który naśladował tradycyjne stroje cygańskie.

Czym charakteryzuje się styl boho?

W praktyce opisanie stylu boho jest bardzo trudne. Wpływa na to jedna istotna kwestia, a mianowicie brak jakichkolwiek zasad w kreowaniu stylizacji. Można go opisać takimi słowami jak: frywolność, ignorowanie norm społecznych, swoboda. Ponieważ wiemy, że wzorował się na stylu cygańskim, z łatwością wyobrazimy sobie, jak mógł wyglądać. To zazwyczaj długie, kolorowe spódnice, wyraziste wzory, frędzle, bluzki z bufiastymi rękawami oraz długie kolczyki.

Współczesne boho

Współcześnie trudno mówić o towarzyszącej temu stylowi ubierania ideologii czy manifestowaniu swoich poglądów. Boho pozostał jednak w modzie i obejmuje wszystkie elementy garderoby, włączając w to także stroje kąpielowe. Czym się cechuje? Dziś również trudno wskazać tu jakieś jasne zasady. Styl boho jest jednak tak charakterystyczny, że większość osób z łatwością go rozpoznaje. Zazwyczaj jest to dowolne łączenie różnych elementów garderoby, które nawiązują do mody hippisowskiej, awangardowej, a także tej, która kojarzona jest z cyganerią artystyczną.

Kostiumy kąpielowe w stylu boho

O tym, że boho cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów, świadczy obecność elementów nawiązujących do tego stylu we wszystkich kategoriach odzieży. Nie można z tego wyłączyć kostiumów kąpielowych, które w połączeniu z tym stylem prezentują się bardzo efektownie. Można się o tym przekonać, odwiedzając stronę. Pośród wielu produktów znajdziemy tam także stroje kąpielowe w kolorowych, wielobarwnych wzorach. Plażowe hity odzieżowe z frędzlami, geometrycznymi wzorami przyciągają uwagę i stanowią mocny akcent na tle innych, całkiem zwyczajnych i stonowanych kolorystycznie letnich kreacji.

Wyróżnij się na plaży

Tam, gdzie trudno o noszenie wyszukanych kreacji, a garderoba ogranicza się do mocno eksponujących ciało strojów plażowych, warto zdecydować się na kostiumy kąpielowe w stylu boho. Kolorowe sznurki, frędzle i wielobarwne tkaniny mogą zrobić furorę. To alternatywa dla kobiet, które nie boją się odważnych połączeń i wyrazistych kolorów. Stroje kąpielowe w stylu boho pozwolą na nutę szaleństwa na plaży i mocne zaakcentowanie swojej obecności pośród innych plażowiczów.

Tagi: boho kostiumy kąpielowe stroje kąpielowe