Odważnie poznawaj egzotykę Chin

Odważnie poznawaj egzotykę Chin
fot. fotohunter/Shutterstock

Chiny to państwo dla Europejczyków dość egzotyczne. Tym bardziej coraz to chętniej turyści tej części świata odwiedzają to niezwykłe miejsce. Można powiedzieć, że wybór Chin na podróż wakacyjną dotyczy częściej osób, które nie boją się inności i nietypowych przygód. Tym co takich, żądnych wyjątkowych atrakcji, podróżników zachęca do odwiedzenia kraju Chińczyków jest wyjątkowa kultura, religia, architektura i obyczajowość, tak różna od spotykanej na co dzień w krajach europejskich.

Wybierając się do Państwa Środka najlepiej dużo wcześniej zaplanować datę wyjazdu. Po pierwsze dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić spore pieniądze, zamawiając bilety lotnicze z dużym wyprzedzeniem. Po drugie koniecznie należy zwrócić uwagę na porę roku oraz pogodę jaka jej towarzyszy.

Chiny jako jeden z największych krajów świata, obejmuje w swym terytorium trzy strefy klimatyczne: zwrotnikową, podzwrotnikową oraz umiarkowaną. Znajomość podstawowych zasad dotyczących wpływu poszczególnych warunków atmosferycznych na ogólną pogodę jest wręcz konieczna. Pomoże nam ona uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji jak burze piaskowe, ulewne deszcze oraz wichury, które nierzadko nawiedzają poszczególne rejony kraju chińskiego.

Unikać należy wyjazdu podczas pory monsunowej w południowo-wschodnich i wschodnich rejonach kraju. W tym czasie podróżowanie może okazać się bardzo nieprzyjemne ze względu na burze i wichury. Najlepiej odwiedzać Chiny w sezonie letnim, a więc w lipcu i sierpniu. W tym czasie pogoda nie powinna zbyt mocno przeszkadzać nam w zwiedzaniu kraju.

Chiny są przede wszystkim bardzo malowniczym krajem ze względu na różnorodność środowisk przyrodniczych. Odnaleźć tu można zarówno tereny płaskie, pustynne, jak i bogate w roślinność doliny bystrych rzek. Stepy, ogromne połacie tradycyjnych pól ryżowych oraz tropikalne lasy zachwycają przybyszów z innych stron świata. Nie można zapomnieć także, że w granicach Chin znajdują się największe góry świata, które niezmiennie od wielu lat przyciągają ogromne ilości śmiałków, pałających się górską wspinaczką.

Architektura z jaką mamy do czynienia w państwie chińskim związana jest bardzo z historią tego kraju. Istotnym jest fakt, iż Chiny stworzyły jedną z najstarszych cywilizacji świata. Wiele zabytków pochodzi z okresu dynastycznego, w czasie którego Chinami rządzili kolejni cesarze. Objawem ich ogromnej władzy i potęgi wobec swego licznego narodu jest przede wszystkim Chiński Mur, jedna z największych budowli świata. Władcy Chin pozostawili po sobie także monumentalne posiadłości i pałace. Na obrazie architektonicznym kraju swoje piętno wyraźnie odbiła także religia. W wielu miejscach można tu zwiedzać przepiękne buddyjskie klasztory i świątynie.

Również nietypowa obyczajowość chińska przyciąga do tego kraju wielu turystów. Można tu skosztować tradycyjnej, chińskiej kuchni. Jednocześnie nie sposób nie zauważyć ciepłego usposobienia mieszkańców Chin oraz ich gościnności.

Tagi: chiny chiński mur chińska kuchnia pekin