Perfekcyjny makijaż – co powinnaś wiedzieć o nakładaniu podkładu

Perfekcyjny makijaż – co powinnaś wiedzieć o nakładaniu podkładu

Tajemnica perfekcyjnego makijażu leży w jego bazie, czyli w podkładzie. Aby twarz była gładka i pozbawiona niedoskonałości konieczne jest nie tylko dobranie odpowiedniego odcienia fluidu, ale także właściwe jego nakładanie. Podpowiadamy co zrobić, aby uzyskać efekt doskonałej cery.

Przygotowanie skóry

Pierwszym krokiem na drodze do idealnie wyglądającej cery jest zadbanie o nią przed wykonaniem makijażu. Aby uniknąć efektu piasku na twarzy, czy nierównomiernego kolorytu koniecznie zadbaj o właściwe nawilżenie. Warto także wykonywać regularny peeling, aby usunąć martwy naskórek, który może tworzyć nierówności na pomalowanej skórze. Pamiętaj także, by makijaż nakładać na czystą twarz, przemytą wcześniej odpowiednim dla Twojego typu cery tonikiem. W ten sposób unikniesz dostania się zanieczyszczeń do porów oraz sprawisz, że podkład będzie lepiej się utrzymywał.

Pamiętaj o bazie pod podkład

Podkład to baza pod makijaż, dzięki której Twoja twarz wygląda lepiej, ma zdrowy kolor, a pozostałe kosmetyki zyskują na trwałości. Jednak warto zadbać o to, by również sam fluid dłużej utrzymał się na skórze. Możesz to zrobić korzystając ze specjalnej bazy, na przykład silikonowej. Jej zastosowanie zamknie pory i dodatkowo wygładzi Twoją cerę.

perfekcyjny-makijaz-co-powinnas-wiedziec-o-nakladaniu-podkladu-2.jpg

Dobierz odpowiedni odcień podkładu

Odcień podkładu nigdy nie powinien być ciemniejszy od naturalnego koloru Twojej twarzy. Jeśli zależy Ci na efekcie opalonej skóry, makijaż wykończ brązującym pudrem, lecz bazę dla niego wybierz w swojej barwie, a nawet odcień jaśniejszej. W ten sposób nie tylko zyskasz naturalny efekt, ale także unikniesz sytuacji, w której skóra Twojej twarzy będzie się mocno odznaczać od kolorytu szyi.
Odcień podkładu najlepiej sprawdzić bezpośrednio na cerze. Skóra dłoni różni się od tej na twarzy i może mieć także inny odcień. Warto więc przed zakupem zapoznać się z testerami kosmetyków.

Dla delikatnej, zaróżowionej cery wypróbuj podkład Affinitone Foundation 16 Vanilla Rose.

perfekcyjny-makijaz-co-powinnas-wiedziec-o-nakladaniu-podkladu-3.jpg

Czym nakładać podkład

Podkład można nakładać na trzy sposoby:

  • za pomocą specjalnej gąbeczki, często dołączonej do fluidu,
  • opuszkami palców,
  • okrągłym pędzlem do makijażu.

To, jaką metodę będziesz wykorzystywać zależy jedynie od Twoich upodobań. Warto wypróbować wszystkie opcje, by sprawdzić, która najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku.

Podkład najlepiej rozprowadzać kolistymi ruchami, wmasowując go w powierzchnię skóry. Brwi oraz linię włosów pokryj kosmetykiem na samym końcu i pamiętaj o tym, by dobrze go rozetrzeć. Aby uzyskać lepsze krycie, które zamaskuje bardziej widoczne niedoskonałości, podkład nakładaj wklepując go delikatnie w twarz.

Jak nakładać podkład na skórę twarzy

Aplikację podkładu na twarz najlepiej zacząć od czoła, następnie pokryć nim policzki, nos i na końcu brodę. Odrobinę fluidu można nałożyć także na szyję, aby uzyskać efekt dodatkowej gładkości. Trzeba jednak wtedy uważać na ubranie, które łatwo w ten sposób zabrudzić. Jeśli odpowiednio przygotowałaś twarz pod makijaż, podkład powinien dać się łatwo rozprowadzić bez pozostawiania smug. Gdyby jednak się jakieś pojawiły, sięgnij po miękką, lekko zwilżoną wodą gąbeczkę. Za jej pomocą rozmyjesz ewentualne niedoskonałości i nierówności koloru. Efekt utrwal transparentnym pudrem i przejdź do kolejnych kroków wykonywania makijażu.

Tagi: makijaż podkład