Jak dbać o rzęsy? Cztery najlepsze domowe sposoby

Jak dbać o rzęsy? Cztery najlepsze domowe sposoby

Marzysz o pięknych rzęsach? Czasami droga maskara nie wystarcza. O zdrowie i wygląd rzęs warto dbać także na inne sposoby np. pobudzając ich wzrost i wydobywając z nich to, co najlepsze. Nie każda kobieta została obdarowana przez naturę długimi rzęsami, dlatego warto poznać domowe metody ich pielęgnacji.

Wiele już było badań na temat rzęs oraz ich specyfiki. Z pewnością wiemy, że nie pełnią one tylko funkcji estetycznej, ponieważ ochraniają oczy przed zanieczyszczeniami i są swego rodzaju receptorem. To jeden z powodów, dla których warto dbać o zdrowie rzęs, przy okazji podkreślając ich piękno. Wprowadzając do codziennej pielęgnacji odpowiednie praktyki możemy osiągnąć maksymalną długość oraz gęstość rzęs, jaka jest możliwa w naszym przypadku.

W JAKI SPOSÓB PIELĘGNOWAĆ RZĘSY?

(1) Zadbaj o łagodny demakijaż

Wbrew pozorom pielęgnacja rzęs zaczyna się już w momencie robienia i zmywania makijażu. Rzęsy są bardzo delikatnymi włoskami, które łatwo uszkodzić. Z tego powodu powinniśmy oczyszczać oczy łagodnymi płynami lub naturalnymi olejkami. Starajmy się nie pocierać rzęs i nie ciągnąć ich, co może ułatwić wybór skutecznego płynu do demakijażu.

(2) Wybierz odpowiednią maskarę

Jaki tusz do rzęs jest najlepszy? Wszystko zależy od tego, jakich efektów oczekujemy. Zdecydowanie lepiej zapewnić rzęsom wzmocnienie i wzrost, aby móc pozwolić sobie na lżejsze produkty do makijażu. Wodoodporna maskara wymaga intensywnego demakijażu, a to nie jest dobre dla rzęs. Wybierając tusz do rzęs, warto sięgać po ten z dodatkiem substancji odżywczych, ponieważ dzięki temu codzienny makijaż nie będzie osłabiał rzęs.

(3) Stosuj odżywki do rzęs

Profesjonalna kuracja pielęgnacyjna to sposób na odżywienie, wzmocnienie i zregenerowanie delikatnych rzęs. Po kilku tygodniach stosowania skoncentrowanego serum możemy pozwolić sobie na dużo delikatniejsze kosmetyki do makijażu, ponieważ rzęsy są dużo wyraźniejsze, dłuższe, gęstsze, a nawet ciemniejsze i lepiej podkręcone. Jaka odżywka do rzęs jest najlepsza? Odpowiedź jest prosta – taka, która bazuje na składnikach pobudzających naturalny wzrost rzęs i nie zaburzających ich cyklu. Dobrze, jeśli ma lekką formułę, zawiera naturalne dodatki, świetnie się wchłania i ma precyzyjny aplikator. Codzienne stosowanie takiego serum to najlepszy sposób pielęgnacji rzęs.

(4) Ogranicz dodatkowe zabiegi

Rzęsy nie lubią nadmiaru zabiegów i kosmetyków. Dobra odżywka do rzęs i maskara to jedyne, czego potrzeba dla ich zdrowia i piękna. Jeśli tylko możemy, rezygnujmy z przedłużania rzęs. Sztuczne rzęsy mogą obciążać, a klej powodować uczulenie, co w efekcie przyspiesza wypadanie rzęs i hamuje ich wzrost. Podobne niebezpieczeństwo niesie ze sobą nieumiejętne i nadmierne używanie zalotki oraz zabiegi typu trwała na rzęsy.

Tagi: makijaż rzęsy