Makijaż permanentny – etapy przeprowadzania zabiegu

Makijaż permanentny – etapy przeprowadzania zabiegu

Historia makijażu sięga czasów starożytnych. Już od wielu wieków ludzie za jego pomocą mogą zmienić swój wygląd, choćby na chwilę. Obecnie makijaż stał się swego rodzaju sztuką, docenianą i nagradzaną. Osoby zajmujące się charakteryzacją, są jednymi z najbardziej cenionych specjalistów na świecie. Zrobienie makijażu statystycznej Polce zajmuje od 5 minut do 1 godziny. Zależne jest to, od wieku, potrzeb indywidualnych (niedoskonałości, przebarwienia, sińce pod oczami) i okazji.

Jak zauważył sam Benjamin Franklin – czas to pieniądz, warto więc „oszczędzać” swój czas i pożytkować go na czynności najważniejsze. Wykonanie makijażu permanentnego, pozwoli nam na odzyskanie całości, bądź części czasu, jaki poświęcamy tej czynności.

Przygotowanie do zabiegu

Jeżeli zabieg wykonujemy na ustach, zalecane jest, profilaktycznie przyjmowanie leku ograniczającego możliwość wystąpienia opryszczki. Dodatkowo, dzień przed zabiegiem, nie należy sięgać po zbyt intensywny makijaż – resztki, mogą pozostać na skórze, utrudniając zabieg. Picie alkoholu oraz przyjmowanie niektórych leków, również nie jest wskazane.

Reasumując, skóra przed zabiegiem, powinna być dobrze oczyszczona, pozbawiona resztek makijażu. W tym celu, dzień przed zabiegiem można wykonać peeling i nałożyć delikatny krem.

Zabieg – kolejność czynności

Na początku, linergistka omówi z nami nasze oczekiwania, co do efektów zabiegu, pomoże nam dobrać kolor barwnika, a także po kolei opowie o czynnościach jakie będą wykonywane w trakcie zabiegu. Jeżeli, żadne przeciwskazania nie uniemożliwią nam wykonania zabiegu, otrzymamy druk wyrażenia zgody na zabieg.

Następnie, linergistka zdezynfekuje nam skórę i znieczuli miejsca na których będzie przeprowadzany zabieg. Mikropigmentacja jest rodzajem tatuażu, jednak w jej przypadku barwnik wprowadzany jest znacznie płycej, co umożliwia jego wcześniejszą degradację w organizmie.

Po wykonaniu wstępnego szkicu, barwnik zostanie wprowadzony pod skórę. Ważne,  aby salon w którym zdecydujemy się wykonać makijaż, stosował pigmenty oraz narzędzia najwyższej jakości, godnym polecenia jest Centrum brwi.com.pl. Dba ono o jakość, używając do wykonania zabiegów wyłącznie certyfikowanych barwników.

Makijaż wykonywany jest stopniowo, umożliwia to, zobaczenie nawet częściowych efektów. Zwykle zabieg trwa od 1 godziny do około 2 godzin. Związane jest to, z obszarem skóry, na którym przeprowadzany jest zabieg. Oczekiwania klientki względem intensywności konkretnego barwnika, także nie pozostają bez znaczenia.

Zalecenia po wykonaniu zabiegu

Na efekty mikropigmentacji, ma wpływ nasze stosowanie się do zaleceń linergistki. Tuż po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk i zaczerwienienie miejsc poddanych mikropigmentacji ( dotyczy ust i kresek na powiekach górnych). Objawy te, powinny szybko ustąpić – zwykle trwa to około jednego dnia. Do normalnych reakcji organizmu, należy także złuszczanie się naskórka, w tym czasie wskazane jest odpowiednie natłuszczanie skóry. Około 7 dni nie powinno się stosować żadnych kosmetyków, wskazane jest jedynie natłuszczanie pigmentowanego obszaru maścią poleconą przez linergistkę. Korekty w wykonanym makijażu, są możliwe dopiero po około 28 dniach od jego wykonania. W tym czasie następuje regeneracja naskórka.

Pozostałe przeciwskazania dotyczą między innymi korzystania z sauny, solarium, basenu i kąpieli słonecznych. Jednakże, efekt utrzymujący się od 1,5roku do 3 lat po poddaniu się zabiegowi i zyskany czas, są w stanie wynagrodzić nam chwilowe niedogodności.

Tagi: makijaż makijaż permanentny