Perfekcyjne oczy na każdą okazję – jaki makijaż?

Perfekcyjne oczy na każdą okazję – jaki makijaż?

To, jak wyglądają Twoje oczy ma olbrzymie znaczenie – make-up pomaga w ich podkreśleniu. Dzięki odpowiednim kosmetykom możesz także pozbawić się oznak zmęczenia czy przebarwień pojawiających się na powiekach. Jaki powinien być makijaż oczu na każdą okazję?

Make-up oczu na co dzień

O ile bardziej wyrazisty makijaż świetnie nadaje się na wszelakie imprezy i specjalne okazje, o tyle w codziennych sytuacjach możesz podarować sobie ciemne cienie czy grube kreski. Na co dzień odpowiedni będzie korektor, jasna kredka i tusz. Możesz także wykonać delikatne kreski na górnej powiece, a także użyć jasnych cieni. Nie rób jednak makijażu w stylu smokey eye, bo pracodawca może spoglądać na Ciebie nieufnie. Jeśli potrzebujesz czegoś mocniejszego użyj dobrze pogrubiającego i wydłużającego cienia do rzęs – np. takiego: https://tagomago.pl/products/estee-lauder-projectionist-mascara-pogrubiajacy-tusz-do-rzes-nr-1-grafitowy-8ml. Powinien wystarczyć do pracy i na uczelnię.

Imprezowe oczy – makijaż glamour

Jeśli tylko wychodzi gdzieś wieczorem – możesz zaszaleć. Tutaj masz szansę wyciągnąć najcięższy oręż – ciemne kredki i eyelinery, extra pogrubiające mascary i najciemniejsze cienie. Brokat i wyzywające kolory? Tak! Oczywiście – nie przesadź. Dopasuj fantazję do okazji – na randkę nie przesadzaj zbytnio z malowaniem oczu, żeby nie wyglądać zupełnie inaczej, ale na szaloną noc karnawałową nie bój się ponieść kreatywności i nałożyć na powieki połyskującego seledynu. Makijaż oczu powinien być starannie dobrany do okazji.

perfekcyjne-oczy-na-kazda-okazje-–-jaki-makijaz-2.jpg

Malowanie oczu przed wyjściem

Jeśli nie masz pomysłu na make-up, zastanów się na jakiś czas przed wyjściem, gdzie i po co idziesz. To, jak się czujesz i co będziesz robić ma ogromne znaczenie. Na basen nie maluj zbytnio oczu – nawet jeśli masz świetny tusz do rzęs wodoodporny. Również latem musisz staranniej dobierać kosmetyki. Sięgnij po takie, które pomogą Ci nie tylko ulepszyć wygląd, ale i zadbać o delikatną skórę czy rzęsy. Również makijaż brwi ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim – znajdź czas na malowanie oczu i nie rób tego na ostatni moment, jest to bowiem najważniejsza sfera w całym make-upie i nie trudno o to, aby coś poszło nie tak. Rób go na spokojnie.

Makijaż permanentny?

Jeśli nie możesz wyjść bez nałożonego tuszu do rzęs i podkreślonych oczu i brwi, być może warto pomyśleć o makijażu permanentnym. Dzięki niemu nie będziesz musiała codziennie martwić się o podstawowy make-up oczu. Nawet najlepsze kosmetyki nieco obciążają skórę i włoski, a ich codzienne nakładanie wymaga też regularnych zabiegów pielęgnacyjnych i właściwego zmywania. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas być może dobrym sposobem jest nałożenie na rzęsy i brwi henny oraz wykonanie trwałych kresek na powiekach.

perfekcyjne-oczy-na-kazda-okazje-–-jaki-makijaz-3.jpg

Próbuj różnych make-upów oczu

Znajdź czas, aby zobaczyć, jak poszczególne rodzaje makijażu wyglądają na Tobie i jak pasują do danej sytuacji. Szybciej nauczysz się wtedy, jak wykonać i dobrać odpowiedni make-up oczu. Zdjęcia pomogą Ci obiektywniej popatrzeć na to, czy dany makijaż Ci pasuje.

Tagi: makijaż kosmetyki