Kosmetyki do kąpieli

Kosmetyki do kąpieli
fot. S, Photoxpress.com

Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, zaś szczególnego znaczenia nabiera podczas kąpieli w wannie. Jak podkreślają specjaliści nasza skóra niezbyt dobrze znosi zbyt częste i zbyt długie kąpiele w wannie. Dlaczego? Naturalna warstwa, chroniąca skórę przed nadmiernym wysuszeniem, ulega w trakcie takiej kąpieli zniszczeniu. Z tego też powodu skóra staje się bardziej sucha. Można zaradzić temu problematycznemu zjawisku, jednak w tej sytuacji ważna staje się odpowiednia pielęgnacja. Nie ma się co oszukiwać. Kąpiel sprawia, że nasza skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia. Takim wsparciem są odpowiednio doprane kosmetyki, które stosowane w czasie kąpieli w wannie mogą pomóc z zadbaniu o atrakcyjny wygląd skóry oraz zapewnić osobie, która z nich korzysta, uczucie komfortu.

  • Jakie kosmetyki można zastosować do kąpieli?
  • Jak dzięki nim można poprawić stan skóry?

Pierwszą ważną grupą kosmetyków do kąpieli w wannie są wszelkiego rodzaju pianki do kąpieli. Pianki te zawierają aktywne substancje czyszczące, dzięki którym tworzy się delikatna piana. Pianki pozwalają usunąć ze skóry brud oraz pot, zaś ich przyjemny zapach sprawia, że kąpiel staje się o wiele bardziej przyjemna. Nie zaleca się jednak tych kosmetyków tym osobom, których skóra jest bardzo sucha i wymaga staranniejszej pielęgnacji.

Dla osób, których skóra jest sucha, ważna jest odpowiednia pielęgnacja. W czasie kąpieli mogą ją zapewnić te kosmetyki, które mają postać kremu. Zawierają one bardzo łagodne substancje czyszczące, a dodatkowo – nawilżające oraz natłuszczające. Dzięki temu dobrze radzą sobie jako środki do pielęgnacji suchej skóry.  

Oprócz pianek i kosmetyków w formie kremu do kąpieli można wykorzystać kremowe olejki do kąpieli. Są one praktycznie pozbawione substancji czyszczących, dlatego przed właściwą kąpielą wskazane jet opłukanie się pod prysznicem. W trakcie kąpieli z dodatkiem takich olejków skóra jest nie tyle czyszczona, co pokrywana warstewką ochronnego tłuszczu. Ma to szczególne znaczenie dla pielęgnacji tych miejsc, do których ciężko jest samemu sięgnąć ręką, jak np plecy.

Tagi: kosmetyki pianki pielęgnacja kąpiel olejki kremy