Piękna na wiosnę

Piękna na wiosnę
fot. gpointstudio/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Wraz z nadejściem wiosny warto bardziej zadbać o siebie i swoje ciało. Zima wyciąga z cery to co najpiękniejsza, a organizm domaga się sporej dawki witamin. Każda kobieta powinna po okresie mroźnych i ponurych dni, wprowadzić w swoje życie odrobinę pozytywnych zmian. Zmęczenie okresem zimowym objawia się w szarości naszej cery, braku blasku włosów, utracie gładkości skóry, itp.

Lecz są na to proste sposoby, które przyniosą wspaniały efekt! W tym celu należy najpierw skierować swe kroki do ulubionej drogerii i zaopatrzyć się w następujące kosmetyki: maseczka oczyszczająca i regenerująca, krem dotleniający, sole do kąpieli czy balsam wyszczuplający do ciała.

Najpierw należy zająć się twarzą. Pierwszym krokiem będzie jej oczyszczenie, czyli zastosowanie pillingu. W ten sposób szybko i łatwo pozbędziesz się martwego i nieładnego naskórka. Dzięki temu cera nabierze świeżego i pięknego wyglądu. Następnym krokiem będzie nałożenie maseczki co najmniej 2 razy w tygodniu. Po wykonaniu maseczki należy nałożyć krem najlepiej nawilżający i posiadający w składzie witaminy.

Teraz czas na ciało. Również one powinno być dokładnie oczyszczone z użyciem pillingu do ciała. Poza tym dla poprawy samopoczucia warto wziąć kąpiel z użyciem olejków bądź soli. To rozkosz nie tylko dla ciała, ale również i dla zmysłów. Natomiast po kąpieli powinno się wetrzeć w ciało balsam nawilżający i zapobiegający powstawaniu cellulitu.

Wszystkie te zabiegi sprawią, iż nasze ciało obudzi się do życia i olśni swym wyglądem na wiosnę.

Tagi: kosmetyki wiosna balsam maseczka oczyszczająca krem dotleniający sole do kąpieli pilling