Maseczki kosmetyczne

Maseczki kosmetyczne
fot. Denizo71/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Maseczki kosmetyczne od lat cieszą się ogromną popularnością. Umiejętnie stosowane, odpowiednio dobrane do rodzaju cery zapewniają skórze odpowiednią pielęgnację i piękny wygląd. Stosowane masek kosmetycznych to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przedłużenie młodości naszej skóry. Dzięki maseczkom możemy dostarczyć skórze odpowiednią dawkę składników regenerujących oraz bogatych w wodę. Maseczki chronią przed pojawieniem się zbyt wczesnych zmarszczek i wzmacniają skórę. Sprawia to, że maski kosmetyczne są przez wielu uważane za skuteczniejsze w działaniu niż tradycyjne kremy. Dodatkową zaletą maseczek kosmetycznych jest ich szybkie działanie – efekty są widoczne niemal od razu. Jaśniejsza skóra, świeżość oraz jej gładkość – to można poczuć zaraz po zabiegu.

Jakie maseczki nadają się do stosowania w domu? Jeszcze nie tak dawno można było przygotować sobie maseczkę z naturalnych składników samodzielnie. Owoce zamienione w papkę były podstawą takiego domowego zabiegu. Jednak zanieczyszczenie środowiska oraz stosowanie chemii w rolnictwie i sadownictwie sprawiło, że popularniejsze stały się gotowe maseczki. Świetnie nadają się one do zabiegów domowych, a ich zaletą jest ich skład. Wytwarzane są w specjalnych laboratoriach na bazie produktów pochodzących z upraw ekologicznych. Wybierając taką maseczkę mamy pewność, że nie narażamy naszej skóry na kontakt z takimi czynnikami jak pestycydy, związki konserwujące czy też związki ołowiu.

Najpopularniejszymi rodzajami maseczek kosmetycznych są maseczki rozmiękczające i ściągające. Maseczki mogą mieć również działanie nawilżające oraz oczyszczające. Popularnym rodzajem maseczki jest maseczka liftingująca, stosowana w walce ze zmarszczkami. W przypadku chorób skóry można skorzystać z odpowiednio dobranej maseczki leczniczej. Takie maski są stosowane m.in. podczas leczenia łojotoku. Specjalne maseczki powstały z myślą o pielęgnacji szczególnie wrażliwych miejsc pod oczami – zawierają one niewielką ilość związków tłuszczowych i bardzo szybko się wchłaniają.

Tagi: maseczki kosmetyki skóra