Jak usunąć blizny?

Jak usunąć blizny?

Blizny to nieestetyczne ślady powstałe w wyniku procesów gojenia się ran skóry. Istnieje wiele rodzajów blizn, niektóre pozostawiają bardzo widoczne ślady, których zdecydowanie chcielibyśmy się pozbyć.

Widoczne blizny mogą obniżyć poczucie wartości, zwłaszcza, jeśli są rozległe i znajdują się w często eksponowanym miejscu. Na szczęście istnieją sposoby, które umożliwiają pozbycie się blizn. Oczywiście, sposób ich leczenia jest uzależniony od ich wielkości i głębokości. Wpływ ma na to również rodzaj blizny. Są takie, które powstały wskutek skaleczenia, ale nierzadko spotyka są blizny potrądzikowe.

Specjalistyczne preparaty

Jeżeli masz na twarzy blizny potrądzikowe, nie ma sensu wciąż przykrywać ich makijażem. Zdecydowanie należy się ich pozbyć. Jedną z najprostszych metod, aby to zrobić jest zakup kosmetyków. Na rynku istnieje wiele firm, które wypuszczają na rynek linie produktów dla osób z bliznami. Zazwyczaj są to kremy czy żele. Maja one na celu zmniejszenie, wygładzenie i wybielenie blizny. Swoje działanie zawdzięczają zawartym w nich składnikom. Przyczyniają się one do regeneracji i odbudowy uszkodzonego naskórka. Dodatkową zaleta jest to, że takie kosmetyki działają łagodząco. Nie musisz się martwić o zbyt duże napięcie skóry czy świąd. Specjalistyczne kosmetyki nie są już takie drogie. Możesz bez problemu dostać je w aptece. Zazwyczaj stosuje się je miejscowo na blizny.

Domowe sposoby

Jeśli jesteś zwolenniczką naturalnych preparatów, możesz przygotować je sama w domu. Sięgnij po dary natury. Na blizny różnego pochodzenia świetnie sprawdzi się olejek z drzewa herbacianego. Ma właściwości odnawiające skórę oraz antybakteryjne. Regularne stosowanie olejku powinno przyczynić się do zniknięcia blizny. Jeśli masz niezagojone rady – postaw na witaminę E. Można kupić ja w ampułkach w aptece. Witaminę E można zastąpić naturalnym miodem. Ma podobne właściwości. W ten sposób przyspieszysz gojenie ran i powstawaniu blizn. Dobrym pomysłem okazuje się również nakładanie na bliznę olejku lawendowego. Jego właściwości sprawiają, że blizny szybciej znikają. Czy wiesz, że w leczeniu blizn pomocny jest sok z ogórka? Wystarczy, że nałożysz go na twarz na 15 minut i spłuczesz. Podane, naturalne preparaty można stosować bezpośrednio albo w połączeniu z innymi produktami. Możesz przygotować również naturalną maseczkę, gotową do nałożenia na twarz czy krem, który wklepiesz w skórę bezpośrednio prze snem.

Medycyna estetyczna

Na trwałe usunięcie blizn, nawet tych, które posiadasz od dłuższego czasu, pozwalają zabiegi w nowoczesnych gabinetach. Medycyna poszła w tym kierunku o nawet kilka kroków do przodu. Popularną metodą jest terapia urządzeniem IPL. Fala lasera dociera w głąb skóry, pobudza komórki i skłania je do produkcji kolagenu oraz elastyny. W związku z tym regeneracja skóry pozostaje przyspieszona. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, a blizny znikają. Taka metoda sprawdza się również w przypadku usuwania przebarwień, rumienia, fotoodmładzania czy leczenia trądziku pospolitego.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką medycyny estetycznej Estetican, która oferuje zabiegi usuwania blizn. Zapraszamy do placówek Estetican na terenie Warszawy!

Tagi: medycyna estetyczna blizny