Zastosowanie ultradźwięków w medycynie estetycznej

Zastosowanie ultradźwięków w medycynie estetycznej

Idealna sylwetka, to marzenie niemalże każdej kobiety na świecie, niezależnie od jej wieku, zainteresowań czy stylu życia. Sposobów na modelowanie sylwetki jest wiele i nie wszystkie z nich są skuteczne, a niektóre po prostu ciężkie. Jakie są sposoby na skuteczne modelowanie sylwetki i polepszenie samopoczucia?

Medycyna estetyczna - zdrowie i piękno

Medycyna estetyczna, jest gałęzią medycyny, której głównym celem jest niwelowanie niedoskonałości naszego ciała, co przekłada się nie tylko na polepszenie naszego wyglądu, a też podwyższenie samooceny razem z polepszeniem stanu zdrowotnego.

Myśląc o medycynie estetycznej, wciąż większość wyobraża zabiegi chirurgiczne, ale nie ma nic bardziej mylnego. Zdecydowana większość zabiegów, które oferują centra medycyny estetycznej w Polsce i na całym świecie są w pełni bezinwazyjne, dlatego one są bezpieczne i dostępne praktycznie dla każdego.

W ofercie centrum medycyny estetycznej znajdziesz cały wachlarz zabiegów dla kobiet, a także dla mężczyzn. Przykładowo, zabiegami, które cieszą się popularnością wśród kobiet jest przede wszystkim modelowanie sylwetki, soft lifting, modelowanie ust, a także różnego rodzaju masaże oraz wiele innego. Jeśli mówić o zabiegach przygotowanych dla mężczyzn, to najczęściej klienci korzystają z profilaktyki wypadania włosów, leczenia nadmiernego pocenia się czy niwelowania oznak starzenia się skóry.

Ultradźwięki w medycynie estetycznej

Ultradźwięki są emitowane na tak wysokich częstotliwościach, że nie są słyszalne dla ludzkiego ucha, ale świetnie się spisują jako narzędzie do rozszerzania przestrzeni międzykomórkowej, co znacznie zwiększa chłonność Twojej skóry. Dodatkowo, częstotliwość ultradźwięków tworzy wibracje, które działają jak masaż.

Zabiegi ultradźwiękowe są zalecane do niwelowania problemów ze skórą, takich jak zmarszczki, rozszerzone naczynka, a także do usuwania cellulitu.

Modelowanie sylwetki za pomocą ultradźwięków

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów, które znajdziesz w ofercie centrum medycyny estetycznej (https://scanmed.pl/oferty/centrum-medycyny-estetycznej) jest modelowanie sylwetki za pomocą ultradźwięku. Efekt modelowania sylwetki w ten sposób jest widoczny nawet po pierwszym zabiegu, ale fachowcy zalecają przejść cały kurs dla uzyskania wymarzonej sylwetki i pozbycia się denerwujących grudek cellulitu.

Ultradźwięki za pomocą utworzonej wibracji praktycznie niszczą komórki tłuszczowe od wewnątrz, a dokładniej to zmniejszą je, a następnie całkowicie usuwa.

Kiedy warto się powstrzymać od zabiegów z ultradźwiękami?

Zabiegi za pomocą ultradźwięku niezależnie od ich rodzaju są bezbolesne i nieinwazyjne, ale są poszczególne przypadki w których ich stosowanie jest przeciwwskazane ze względów zdrowotnych. Przykładowo, zabiegi medycyny estetycznej tego typu są zakazane dla kobiet w ciąży lub aktualnie karmiących piersią, osób z zakażeniem skóry, nowotworami, a także cierpiących na cukrzycę, epilepsję, nadczynność tarczycy, stwardnienie rozsiane czy mających problemy z krążeniem, dlatego zawsze przed zabiegiem warto informować o wszelkiego rodzaju chorobach i możliwych przeciwwskazaniach.

Tagi: medycyna estetyczna