Żel intymny – w których momentach niezbędny?

Żel intymny – w których momentach niezbędny?

Zapoznając się ze stroną internetową dowolnego sklepu z akcesoriami erotycznymi, można odnieść wrażenie, że na rynku jest obecnie ogrom przeróżnych żeli intymnych, które stanowią swego rodzaju „gadżet” mający wyraźnie urozmaić doznania łóżkowe obojga partnerów. W gruncie rzeczy jednak, wiele specyfików zaliczanych powszechnie do lubrykantów ma na celu znacznie więcej niż potęgowanie przyjemności kochanków. Z reguły to świetna profilaktyka i sposób na zlikwidowanie kłopotliwego dyskomfortu wiążącego się z podrażnieniami skórnymi.

Podstawowy podział

Wpisując hasło „żel intymny” w wyszukiwarkę przykładowego sklepu Venus.net.pl, który jest wyjątkowo bogato zaopatrzonym serwisem z asortymentem erotycznym, otrzymujemy kilka stron rozmaitych produktów. Który zatem wybrać, aby sprostał naszym oczekiwaniom i preferencjom? Nim dokonasz zakupu zupełnie w ciemno, jako kompletny laik w tej dziedzinie, dowiedz się, jakie są podstawowe rodzaje opisywanych specyfików. Wydziela się ich trzy główne kategorie: bazujące na wodzie, oparte o olejki, silikonowe. Te pierwsze są najbardziej pospolite, ogólnodostępne, nawet niekoniecznie w sklepach z erotycznymi zabawkami, ale w pierwszym lepszym supermarkecie. Doskonale sprawdzają się tak do pieszczot w ramach gry wstępnej, jak i nawilżenia miejsc intymnych bezpośrednio przy stosunku. Te drugie nie powinny być wedle zaleceń producentów stosowane wraz z prezerwatywami. Zapewniają one jednak dużo lepszy poślizg niż te mające w swym składzie wyłącznie wodę. Żele silikonowe zaś łączą cechy typowe dla obu wyżej wspomnianych kategorii specyfików, a mianowicie – nawilżają, ale też sprawdzają się przy używaniu prezerwatyw.

Możliwe wariacje

Kiedy jednak zdecydować się na wprowadzenie żelu intymnego jak te od Venus.net.pl do alkowy swej sypialni? Doskonale spiszą się one w początkowej fazie pieszczot, nawet przy dotyku rękoma, czy wykonywaniu masażu, silnie rozbudzając zmysły obojga partnerów. To strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą rozkoszować się seksem oralnym, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozległą gamę preparatów smakowych- w zależności od upodobań i preferowanych zapachów. Ci oczekujący intensywniejszych orgazmów powinni natomiast sięgnąć po wywołujące lekkie ale przyjemne mrowienie żele ocieplające i rozgrzewające. Uaktywniają one wrażliwość okolic intymnych, stąd lepsze doznania.

Tagi: żel intymny