Zalety bliźniaczych wózków 3 w 1

Zalety bliźniaczych wózków 3 w 1

Kupno wózka dla dwojga dzieci może stanowić poważnym problem dla rodziców małej pociechy. O ile oferta wózków pojedynczych jest bardzo szeroka, o tyle wózki podwójne dla dwojga dzieci oferowane są w mniejszych ilościach. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta- rodzice rzadko posiadają dwójkę dzieci, który wymagałaby wózka dziecięcego. Pomimo małego wyboru wózków bliźniaczych, warto aby rodzice zdecydowali się na zakup takiego modelu, nawet gdyby miałoby oznaczać przejazd do bardziej oddalonego sklepu. Dlaczego? Ponieważ wózki bliźniacze posiadają ogrom zalet, a ponadto znaczenie ułatwiają opiekę nad dwiema pociechami jednocześnie.

Wózki dziecięce bliźniacze a spacer z jednym rodzicem

Zakup dwóch oddzielnych wózków dla bliźniaków ma sens jedynie wtedy, gdy często w spacerach biorą udział dwoi osoby. Może to być dwójka rodziców ale nie tylko. Babcia lub niania, która pomaga jednemu z rodziców również z powodzeniem może pchać przed sobą jeden z wózków. Wózki dziecięce bliźniacze sprawdzą się znacznie lepiej w sytuacji, kiedy to na spacer z dwójką dzieci wychodzi tylko jeden z rodziców. Powodów jest wiele. Przede wszystkim dwa pojedyncze wózki dziecięce połączone klamrą (której założenie również może przysporzyć sporo problemów), znacznie zwiększa masę całej konstrukcji. Skręcanie wózkami w takiej konfiguracji jest również bardzo niepraktyczne. Funkcjonalne wózki bliźniacze dla dzieci są natomiast dużo bardziej przystosowane do prowadzenia przy pomocy tylko jednej pary rąk.

Funkcjonalne wózki bliźniacze dla dzieci koło siebie – dlaczego warto?

Wózki bliźniacze można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest wózek podwójny, w którym dwójka dzieci siedzi obok siebie. Rozwiązanie to jest dobre w przypadku, kiedy rodzeństwo jest ze sobą bardzo zżyte, a dodatkowo jedno nie przeszkadza drugiemu w zabawie lub podczas snu. Wózek taki można również z łatwością prowadzić jedną ręką, co jest możliwe dzięki ergonomiczne, plastikowej rączce, która mocowana jest w większości modeli tego typu. Posiadanie dwójki dzieci niesie ze sobą również konieczność przenoszenie podwójnej ilości artykułów pielęgnacyjnych. W tym przypadku bliźniacze wózki dziecięce również oferują coś, co znacznie ułatwi życie rodzica. Mowa tutaj o dużym oraz przestronnym koszyku pod wózkiem, w którym z łatwością przewozić można nawet bardzo duże ilości środków pielęgnacyjnych oraz jedzenia. Jedną z nielicznych zalet wózka podwójnego jest fakt, że przez swoje rozmiary nie będzie on zbyt poręczny w transporcie. Wózek taki może również nie zmieścić się do niektórych wind. Dzieci, które podczas spacerów nie lubią swojego towarzystwa, nie będą czuły się dobrze w wózku tego rodzaju.

wozek-blizniak.jpg

Bliźniacze wózki dziecięce tramwaje – główne zalety

Konstrukcja wózka tego rodzaju na pierwszy rzut oka może przypominać mały tramwaj, dlatego tez nazwa przyjęła się wśród rodziców w bardzo szybkim tempie. Dzieci w wózku tego rodzaju umiejscowione są jeden za drugim. Jedną z głównych zalet takiego rozwiązania jest to, że dzieci nie przeszkadzają sobie wzajemnie, dzięki czemu rodzic może na spacerach cieszyć się nieco większym spokojem. Bliźniacze wózki dziecięce o takiej charakterystyce są również bardzo praktyczne, kiedy rodzic zmuszony jest podróżować często środkami transportu publicznego. Wózek ten nie jest szeroki, dzięki czemu idealnie będzie nadawał się do przenoszenia w tramwajach, autobusach, wąskich klatkach schodowych, czy też windach. Wózki takie doskonale sprawdzą się również w przypadku spacerów po zatłoczonych chodnikach, gdzie duża liczba przechodniów często uniemożliwia swobodne manewrowanie szeroki wózkiem. Jedną z wad wózków dziecięcych o takiej konstrukcji jest to, że jedno dziecko będzie zmuszone do podziwiania jedynie pleców rodzeństwa. Problem ten można jednak łatwo ominąć, po prostu kupując model wózka, którego foteliki będą znajdowały się na różnych wysokościach. Umożliwi to również łatwiejszy dostęp do dziecka, która znajduje się w tylnej części wózka.

Tagi: wózki dziecięce